Poutní maraton: Úvod

Poutní maraton - úvod

Průběh Poutního maratonu bude přizpůsoben opatřením,
která budou platná v termínu jeho konání!

Poutní maraton 2021
Člověku zbývá naděje

12. ročník 19. června 2021

pm_2021_logo_motto_1 Odkaz ke sdílení: farnostcheb.cz/maraton

Předposlední červnovou sobotu, 19. 6. 2021, pořádá Farní charita ChebBěžecká škola Miloše Škorpila a Římskokatolická farnost Cheb benefiční Poutní maraton.

Letos máme zcela nové trasy vhodné jak pro rodiny s dětmi nebo seniory, tak pro sportovce. Vedou po místech zaniklých kostelů, kaplí a synagog ve městě Chebu a okolí.

Papírový či elektronický průvodce na cestě: Chrámu zbývá naděje

Abychom dostáli hygienickým opatřením, bude maraton i letos probíhat tak trochu jinak a budou dvě možnosti, jak se zapojit.

Dvě možnosti účasti

• CHEBSKÁ - absolvováním jedné z níže uvedených tras v Chebu a okolí:
    • CESTA MĚSTEM+ Prodloužená městská trasa 6,6 km (zastavení č. 1 až 15), doprovod s výkladem Petra Hrušky
    • CESTA NECESTA (jiná, nedoprovázená, vámi svobodně zvolená kombinace míst a vzdálenosti, jako např.):
  • LOKÁLNÍ - absolvováním trasy v okolí vašeho bydliště či kdekoli jinde dle vašeho výběru a s příspěvkem na benefici (viz např. Poděbradské květinové hodiny)
        •

Všechny trasy na všech třech úrovních je možné absolvovat nejen během, ale také pěšky, na koloběžce, na kole či jakýmkoli jiným, vámi zvoleným způsobem nezahrnujícím umělý pohon. Podrobněji k trasám a organizaci Poutního maratonu viz Organizace.

Startovné a dárcovství

Startovné je doporučené ve výši 300,- Kč a celé je určeno na podporu služeb mobilního Hospice Sv. Jiří Cheb, který poskytuje služby umírajícím lidem v domácím prostředí především na Chebsku (od Aše po Mariánské Lázně). Jeho výše záleží na Vás a Vašich možnostech, ale budeme rádi za vaši velkorysost. Na podporu této organizace půjde celý výtěžek z dvanáctého ročníku Poutního maratonu. Podrobné pokyny k platbě startovného, k dárcovství pro Hospic Sv. Jiří a k možnosti, jak získat tričko s logem letošního poutního maratonu, najdete v sekci Startovné.

PLATBA STARTOVNÉHO

Nejpohodovější maraton
pro celou rodinu

Poutní maraton je sportovně-společenský benefiční happening, při kterém jsou účastníci zváni během - na kole - na koloběžce - pěšky apod. zdolat společně s druhými nebo sami chebskou nebo jakoukoli jinou trasu, kterou si vyberete.

Tato akce je ojedinělá tím, že reaguje na aktuální situaci, kterou všichni prožíváme a nabízí možnosti zapojení, ze kterých si každý vybere. Zaběhnete, zajeďte, zajděte si sami či s rodinou nebo přáteli trasu, kterou si sami zvolíte, a podpořte činnost Hospice

Přesvědčili jsme vás?

Pak se můžete rovnou zaregistrovat!

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

COVID-19: Zaregistrováním se k účasti na Poutním maratonu 2021 (elektronickým či osobním ) vyjadřujete souhlas s dodržováním veškerých v době konání Poutního maratonu platných protiepidemických opatření. Pro účast na chebské variantě bude pravděpodobně zapotřebí mít s sebou potvrzení o negativním PCR testu (max. 7 dní předem), nebo antigenním testu (max. 72 hod. předem), nebo potvrzení o naočkovaní (min. 22 dní po první dávce), nebo potvrzení o prodělání covid-19 v posledních 180 dnech (pozitivní PCR test). Všechna tato potvrzení si můžete stáhnout na ocko.uzis.cz.

Nebo můžete jen tak přispět na Hospic Sv. Jiří:

Poutní maraton 2021 - plakát

Poutní maraton - Miloš Škorpil a Pepa Cupal