Poutní maraton: Úvod

Poutní maraton - úvod

Průběh Poutního maratonu bude přizpůsoben opatřením,
která budou platná v termínu jeho konání!

Poutní maraton 2021
Člověku zbývá naděje

12. ročník 19. června 2021

pm_2021_logo_motto_1 Odkaz ke sdílení: farnostcheb.cz/maraton

Předposlední červnovou sobotu, 19. 6. 2021, pořádá Farní charita ChebBěžecká škola Miloše Škorpila a Římskokatolická farnost Cheb benefiční Poutní maraton.

Letos máme zcela nové trasy vhodné jak pro rodiny s dětmi nebo seniory, tak pro sportovce. Vedou po místech zaniklých kostelů, kaplí a synagog ve městě Chebu a okolí.

Papírový či elektronický průvodce na cestě: Chrámu zbývá naděje

Abychom dostáli hygienickým opatřením, bude maraton i letos probíhat tak trochu jinak a budou dvě možnosti, jak se zapojit.

Dvě možnosti účasti

• CHEBSKÁ - absolvováním jedné ze čtyř různě dlouhých tras ve městě Chebu a okolí:
    • CESTA MĚSTEM+ Prodloužená městská trasa 6,6 km (zastavení č. 1 až 15), doprovod s výkladem Petra Hrušky
  • LOKÁLNÍ - absolvováním trasy v okolí vašeho bydliště či kdekoli jinde dle vašeho výběru a s příspěvkem na benefici

Všechny trasy na všech třech úrovních je možné absolvovat nejen během, ale také pěšky, na koloběžce, na kole či jakýmkoli jiným, vámi zvoleným způsobem nezahrnujícím umělý pohon. Podrobněji k trasám a organizaci Poutního maratonu viz Organizace.

Startovné a dárcovství

Startovné je doporučené ve výši 300,- Kč a celé je určeno na podporu služeb mobilního Hospice Sv. Jiří Cheb, který poskytuje služby umírajícím lidem v domácím prostředí především na Chebsku (od Aše po Mariánské Lázně). Jeho výše záleží na Vás a Vašich možnostech, ale budeme rádi za vaši velkorysost. Na podporu této organizace půjde celý výtěžek z dvanáctého ročníku Poutního maratonu. Podrobné pokyny k platbě startovného, k dárcovství pro Hospic Sv. Jiří a k možnosti, jak získat tričko s logem letošního poutního maratonu, najdete v sekci Startovné.

PLATBA STARTOVNÉHO

Nejpohodovější maraton
pro celou rodinu

Poutní maraton je sportovně-společenský benefiční happening, při kterém jsou účastníci zváni během - na kole - na koloběžce - pěšky apod. zdolat společně s druhými nebo sami chebskou nebo jakoukoli jinou trasu, kterou si vyberete.

Tato akce je ojedinělá tím, že reaguje na aktuální situaci, kterou všichni prožíváme a nabízí možnosti zapojení, ze kterých si každý vybere. Zaběhnete, zajeďte, zajděte si sami či s rodinou nebo přáteli trasu, kterou si sami zvolíte, a podpořte činnost Hospice

Přesvědčili jsme vás?

Pak se můžete rovnou zaregistrovat!

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

COVID-19: Zaregistrováním se k účasti na Poutním maratonu 2021 (elektronickým či osobním ) vyjadřujete souhlas s dodržováním veškerých v době konání Poutního maratonu platných protiepidemických opatření. Pro účast na chebské variantě bude pravděpodobně zapotřebí mít s sebou potvrzení o negativním PCR testu (max. 7 dní předem), nebo antigenním testu (max. 72 hod. předem), nebo potvrzení o naočkovaní, nebo potvrzení o prodělání covid-19 v posledních 90 dnech.

Nebo můžete jen tak přispět na Hospic Sv. Jiří:

pm_2021_logo_motto_1

Poutní maraton - Miloš Škorpil a Pepa Cupal