Chebská pouť do Marienweiher

marienweiher_2020

! LETOS SE POUŤ NEKONÁ !

Po domluvě s přáteli s Německa se letos pouť nekoná.

SPOLEČNĚ NA CESTĚ

Chebská pouť do Marienweiher

pátek 4. září až neděle 6. září 2020

závěrečná mše 6. 9. 2020 v 16:00 biskup František Radkovský

Třídenní pěší putování z Chebu do Marienweiher

Češi a Němci společně na cestě smíření, přátelství a žehnání

Facebook: FCB uálost v češtině / FCB stránka v němčině

Přibližná trasa poutě: Mapy.cz

Termíny: Letošní pěší putování bude zahájeno v pátek 4. září 2020 v 9:00 v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty na Kostelním nám. v Chebu a zakončeno v neděli 6. září 2020 závěrečnou mší od 16:00 v bazilice Navštívení Panny Marie v Marienweiher.

Bus na závěrečnou mši odjíždí v neděli 6. září 2020 v 13:30 z Kasárního náměstí v Chebu.

Doprovázení: Alespoň část cesty poutníky doprovází český nebo německý duchovní, někdy oba. Modlitby a promluvy na jednotlivých zastaveních jsou pronášeny většinou česky i německy. Závěrečnou mši v Marienweiher bude letos celebrovat a při ní česko-německy kázat plzeňský emeritní biskup František Radkovský.

Poutníci: Pěšky se na 75 km dlouhou třídenní pouť z Chebu do Marienweiher (trasa na Mapy.cz) vydává každoročně okolo 30 poutníků, většina z nich je z Německa. Česky umí jen pozdravy a poděkování, ale téměř všichni umí anglicky a někteří i rusky. Vždy někdo z českých poutníků umí dobře německy, a proto je sice znalost jazyků plusem, ne však musem. :-) Je však třeba zvládnout pěší trasu o denní délce kolem 25 km.

Informace: Další informace o pouti naleznete dále v článku a také na webových stránkách pouti (farnostcheb.cz/marienweiher) nebo na jako facebookovou událost či stránku (Chebská pouť do Marienweiher, německy Egerer Wallfahrt nach Marienweiher).

Přihlášky: Zájemci hlaste se co nejdříve na email marienweiher@farnostcheb.cz, osobně Jiřímu Kolafovi, nebo SMSkou na tel. č. 731 435 180.

Web poutě: farnostcheb.cz/marienweiher

Facebook: FCB česky / FCB Deutsch

Přibližná trasa poutě: Mapy.cz

Historie: Malebné městečko Marienweiher, jedno z nejstarších poutních míst v Německu, leží 53 km západně od Chebu, v části Bavorska zvané Horní Franky. Dominuje mu bazilika Navštívení Panny Marie (www.basilika-marienweiher.de). Již roku 1745 sem vyrazili chebští měšťané poprvé na pouť, která byla výrazem díků za uchránění města od válečných hrůz v předchozím roce. Tradice těchto poutí zanikla před 1. světovou válkou a v roce 2008 byla z iniciativy poutního střediska v Marienweiher obnovena. Od roku 2011 chodívají poutníci z Čech i Německa společně celou trasu pěšky.

Trasa: Na Mapy.cz si můžete prohlédnout přibližný průběh trasy. Očas jsou malé odchylky, pevnými místy jsou Cheb (0. km), nocleh v Thiersheimu (cca 25. km), nocleh v Zellu (cca 50. km), setkání s autobusovými poutníky v Rothu (cca 70. km) a cíl v Marienweiher (cca 75. km).

Zajištění: První nocleh ve farním sále v Thiersheimu (zdarma), druhý v mládežnické ubytovně v Zellu (cca 12 €). Noclehy jsou ve vlastním spacáku a na vlastní karimatce. Zavazadla během pouti převáží doprovodné vozidlo, které veze také vodu, čaj, kávu a jednoduché svačiny. Doprava zpět autobusem.

Náklady: Příspěvek na autobus z Marienweiher do Chebu, doprovodné vozidlo a občerstvení činí 400 Kč, navíc je třeba mít s sebou 12 € na zaplacení noclehu a cca 25 € na dvě večeře, které si platí přímo v restauraci každý sám.

Pěší poutníci:

• pátek 4. 9. 2020 – společná modlitba v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty cca v 9:00, odchod na trasu pouti cca v 9:30, přenocování ve farním sále v Thiersheimu
  • sobota 5. 9. 2020 – společná modlitba v Thiersheimu cca v 9:00, odchod na trasu pouti cca v 9:15, přenocování na ubytovně v Zellu
  • neděle 6. 9. 2020 – společná modlitba v Zellu cca v 9:00, odchod na trasu pouti cca v 9:15, příchod do Rothu před Marienweiher cca v 15:15, následuje úsek putování do cíle pouti společný s těmi, kteří přijeli autobusem

Autobusoví poutníci:

• neděle 6. 9. 2020 – odjezd autobusu cca v 13:30 z Kasárního náměstí v Chebu, příjezd do Rothu před Marienweiher cca 14:45, společný úsek pěšího putování cca 4 km, nebo autobusem před baziliku Navštívení Panny Marie v Marienweiher

Všichni poutníci:

• neděle 6. 9. 2020 – od 16:00 mše v bazilice Navštívení Panny Marie v Marienweiher, odjezd autobusu z Marienweiher cca v 19:15, návrat do Chebu cca v 20:30

Web poutě: farnostcheb.cz/marienweiher

Facebook: FCB česky / FCB Deutsch