Poutní maraton: Úvod

Poutní maraton 2021
Člověku zbývá naděje

12. ročník 19. června 2021

COVID-19: Zaregistrováním se k účasti na Poutním maratonu 2021 (elektronickým či osobním ) vyjadřujete souhlas s dodržováním veškerých v době konání Poutního maratonu platných protiepidemických opatření.

Pro účast na chebské variantě s hromadným startem je zapotřebí mít s sebou jeden z následujících dokumentů (všechna si můžete stáhnout na ocko.uzis.cz):

• potvrzení o negativním testu PCR (provedeném max. 7 dní předem) či antigenním (provedeném max. 72 hod. předem);
  • potvrzení o očkovaní (minimálně 22 dní po první dávce);
  • potvrzení o prodělání covid-19 (maximálně 180 dní od pozitivního PCR testu).

Pokud si někdo, kdo nebude mít některé z těchto potvrzení, bude chtít v den konání akce proběhnout, projet či projít některou z doporučených tras, může se zaregistrovat online, vyrazit kdykoli během dne a svoji účast pak dokladovat stejně jako účastníci trasy "Lokální" - nemůže se registrovat osobně v místě startu a nemůže se zúčastnit hromadného startu v 9:00).

Chceme hrát férovou hru jak pro zdraví naše, tak pro ochranu zdraví těch, se kterými se potkáváme.

Děkujeme za pochopení. Důvody k opatrnosti najdete např. ZDE nebo ZDE.

pm_2021_logo_motto_1 Odkaz ke sdílení: farnostcheb.cz/maraton

Předposlední červnovou sobotu, 19. 6. 2021, pořádá Farní charita ChebBěžecká škola Miloše Škorpila a Římskokatolická farnost Cheb benefiční Poutní maraton.

Letos máme zcela nové trasy vhodné jak pro rodiny s dětmi nebo seniory, tak pro sportovce. Vedou po místech zaniklých kostelů, kaplí a synagog ve městě Chebu a okolí.

I letos bude maraton probíhat opět trochu jinak a budou dvě možnosti, jak se zapojit.

Dvě možnosti účasti

• CHEBSKÁ - absolvováním jedné z níže uvedených tras v Chebu a okolí
  • LOKÁLNÍ - absolvováním trasy v okolí vašeho bydliště či kdekoli jinde dle vašeho výběru a s příspěvkem na benefici

Podrobné popisy tras najdete v sekci Trasy a pokyny.

Všechny trasy na všech třech úrovních je možné absolvovat nejen během, ale také pěšky, na koloběžce, na kole či jakýmkoli jiným, vámi zvoleným způsobem nezahrnujícím umělý pohon. Podrobněji k trasám a organizaci Poutního maratonu viz Trasy a pokyny.

Startovné a dárcovství

Startovné je doporučené ve výši 300,- Kč a celé je určeno na podporu služeb mobilního Hospice Sv. Jiří Cheb, který poskytuje služby umírajícím lidem v domácím prostředí především na Chebsku (od Aše po Mariánské Lázně). Jeho výše záleží na Vás a Vašich možnostech, ale budeme rádi za vaši velkorysost. Na podporu této organizace půjde celý výtěžek z dvanáctého ročníku Poutního maratonu. Podrobné pokyny k platbě startovného, k dárcovství pro Hospic Sv. Jiří a k možnosti, jak získat tričko s logem letošního poutního maratonu, najdete v sekci Startovné.

PLATBA STARTOVNÉHO

Nejpohodovější maraton
pro celou rodinu

Poutní maraton je sportovně-společenský benefiční happening, při kterém jsou účastníci zváni během - na kole - na koloběžce - pěšky apod. zdolat společně s druhými nebo sami chebskou nebo jakoukoli jinou trasu, kterou si vyberete.

Tato akce je ojedinělá tím, že reaguje na aktuální situaci, kterou všichni prožíváme a nabízí možnosti zapojení, ze kterých si každý vybere. Zaběhnete, zajeďte, zajděte si sami či s rodinou nebo přáteli trasu, kterou si sami zvolíte, a podpořte činnost Hospice

Přesvědčili jsme vás?

Pak se můžete rovnou zaregistrovat!

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

Nebo můžete jen tak přispět na Hospic Sv. Jiří:

Poutní maraton 2021 - plakát

Poutní maraton - Miloš Škorpil a Pepa Cupal