Poutní maraton: Ambasadoři

Poutní maraton: Ambasadoři

Poutní maraton - ambasadoři

Foto: Ambasadoři Poutního maratonu 2019

Ambasadoři poutního maratonu 2022

Ambasadoři nevybírají finance skrze osobní dárcovské výzvy, ale dávají všanc svůj image, šarm a přesvědčovací schopnost a pokusí se i díky své fyzické přítomnosti na trati 13. ročníku Poutního maratonu vás motivovat, že podpora služeb mobilního Hospice Sv. Jiří v Chebu opravdu, ale opravdu stojí za uvážení.

PS: Miloš Škorpil doporučuje svým přátelům běžcům dárcovské startovné ve výši alespoň 500 až 1000 Kč. Naši další ambasadoři nejsou až tak nároční, protože vědí, že spousta jejich kamarádů a přátel z řad účastníků bude mít zvláště v této době hlouběji do kapsy, ale doufají, že mohou možná i ti, co přispějí méně, mohou inspirovat další své přátele a známé a nějaký další a větší sponzorský příspěvek tak iniciovat. ;-) 

Letošní ambasadoři:

Miloš Škorpil Pepa Cupal Tom Jandus

Ambasadoři PM 2022

Víťa Drtinová Jakub Jaksch Petr Hruška

Medailonky letošních ambasadorů:

Miloš Škorpil: trenér, propagátor běhu a zakladatel Běžecké školy, Sokolov

Trenér, propagátor běhu a zdravého životního stylu, zakladatel Běžecké školy Miloše Škorpila. Běhu se věnuje více jak 50 let. Dvojnásobný MČR v běhu na 24 hodin (1991, 1999), úspěšně absolvoval Spartathlon (246 km z Atén do Sparty za 32 hod. 46 min.), 3x oběhl Českou republiku (2000, 2006 a 2010), více např. ZDE. Ivanu Sekyrovou připravil na olympijský maraton v Londýně. Je autorem či spoluautorem mnoha knih o běhání (např. Běžecká bible Miloše Škorpila, Běhání pro všechny, Běž a nepřestávejJak uběhnout maraton za 100 dní, Fit i bez fitka, Šťastný života běh, Škorpilova škola běhu atd.). 

Pepa Cupal: trenér Běžecké školy pro Sokolovsko a Karlovarsko, Nejdek

Pojďte a přistupte blíže, čtěte, co psáno je níže: Kdo POUTNÍ MARATON poprvé zkusí, / každý rok vracet se potom vždy musí, / se srdcem, s láskou, a s radostí, / co každou propast vždy přemostí. / Překrásná příroda s poutními místy, / zážitek pro duši, i tělo, jistý. / Každý, kdo srdce má, jasně to vidí, / běh umí pomáhat, spojovat lidi, / běh umí létat, i zastavit čas, / na POUTNÍ MARATON těšme se zas. 

Tom Jandus: konzultant léčebny Červený Dvůr a tahoun běžeckého klubu, České Budějovice

Když jsem v roce 2016 ukončil šestiměsíční léčbu závislosti na alkoholu, vydal jsem se na jihu Čech, co nejdále od svého původního domova, objevovat sám sebe. Nikoho jsem zde neznal. Tak jsem vytáhl značně děravé kecky a šel se proběhnout kolem Malše. Na konci jsem získal nepopsatelně dobrý pocit a běh se stal pravidelnou součástí mého střízlivého života. Po dvou letech jsem uběhl svůj první půlmaraton a za další tři roky jsem spatřil cíl svého prvního maratonu. Běhání mě naučilo hlavně tomu, že život se dá žít radostně, bez alkoholu a bez honby za výkony a výsledky! Začátkem roku 2021 zakládám nedělní běžecký klub v psychiatrické léčebně Červený Dvůr, kde se jako peer konzultant snažím přivádět k běhání další lidi co se léčí ze závislosti na drogách nebo alkoholu (více ZDE).

Víťa Drtinová: milující máma a milovnice běhu v rekonvalescenci, Praha

Začala jsem běhat, protože syn bral drogy a já jsem se musela nějak odreagovat. V současné době je v pořádku. Já už nepracuji. Dělala jsem dlouho v administrativě ve školství. V současné době neběhám, loni na Valdštejnově 10 jsem si zlomila nohu v kotníku, mám v ní železa, běhat se s tím nedá. Ráda pomáhám druhým, pokud je to v mé moci a mých možnostech. Ty jsou trošku omezené. Podporuji dlouhodobě sportovce na vozíku a ráda občas něco pošlu i Hospici v Chebu (viz také ZDE). 

Jakub Jaksch: vedoucí obchodu HIT CZ a nadšený běžec, Poděbrady

Vedoucí ve výrobní firmě. V mládí skaut a tramp, který rád chodil třeba z Prahy na Říp. Následně kancelářská „krysa“ bez pohybu. Po 20 letech minimálního pohybu a ke konci se zdravotními problémy se zády jsem začal hledat cestu na změnu a tu jsem nakonec našel v běhu. S během jsem začal v roce 2019 dle plánů Miloše Škorpila a jeho běžecké školy. Pomoc a podporu považuji za součást života, a proto podpora charitě, potravinovým sbírkám a třeba teď chebskému Hospici.

Petr Hruška: odcházející chebský farář a věčný běžecký začátečník, Cheb

Katolický kněz (od r. 1995), v roce 2004 se stal členem společné duchovní správy v Chebu (spolu s Petrem Bauchnerem) a od roku 2012 dodnes je farářem chebské farnosti (více ZDE). Byl u vzniku Františkolázeňské 24hodinovky i Poutního maratonu. Je věčným běžeckým začátečníkem (momentálně ve fázi jednoho z dalších začátků). ;-) Spolu s dalšími přáteli (Alenkou Votavovou, Maruškou Zemančíkovou Mentlíkovou a Evou Kolafovou) založil v Chebu Hospic Sv. Jiří. 1. 6. 2022 byl plzeňským biskupem Tomášem Holubem jmenován novým generálním vikářem plzeňské diecéze a v srpnu se bude s Chebem po 18 letech loučit. 

 

Eva Kolafová

Ředitelka Farní charity Cheb, Eva Kolafová

Poslední instance, když už nebudete vědět, kudy kam ;-)

Můžete se na ní obracet pondělí až pátek telefonicky či emailem (viz Kontakty)