Poutní maraton: Trasy a pokyny

Poutní maraton: Trasy a pokyny

Poutní maraton - organizace

Organizační pokyny

REGISTRACE

Zaregistrovat se k účasti na Poutním maratonu 2022 je možné elektronicky i osobně. Podrobnosti v sekci Registrace. Součástí registrace je také zaslání dobrovolného startovného v doporučené výši alespoň 300 Kč určeného na účely podpory Hospice Sv. Jiří (viz Startovné).

JAK SE ZAREGISTROVAT

TRASY

Po covidové přestávce letos opět nabízíme tři hlavní tradiční trasy (Mapy.cz):

  • Cheb - Maria Loreto (11 km; možnost odvozu z Lorety do Chebu)
  • Cheb - Maria Loreto - Waldsassen (21,1 km; možnost odvozu z Waldsassenu do Chebu)
  • Cheb - Maria Loreto - Waldsassen - Kappl - Buchbrunnen - Zelená hora - Cheb (42,2 km)

Všechny trasy je možné absolvovat nejen během, ale také pěšky, na koloběžce, na kole či jakýmkoli jiným, vámi zvoleným způsobem nezahrnujícím umělý pohon

Podrobný itinerář najdete v Poutnickém pasu, který dostanete vytištěný na startu (ke stažení ZDE). Trasa je značena barevnými šipkami na zemi ukončenými písmenem PM (viz fotka v záhlaví) a na některých místech navíc označena i barevným logem Poutního maratonu přilepeným na sloupech či stromech.

POUTNICKÝ PAS (download)

Pokud budou zájemci o odvezení, poutní mikrobus odveze účastníky "jedenáctky" z Maria Loreto v 11:00 zpět do Chebu a ve 12:30 z Waldsassenu (z náměstí před waldsassenskou bazilikou před radnicí) odveze do Chebu účastníky půlmaratonu.

Součástí všech tras Poutního maratonu (ale i jako samostatná „trasa“ po celý den) je výstup na věže chrámu sv. Mikuláše a Alžběty (vstup je od 9:30 do 18:00 pro účastníky PM zdarma).

STARTOVNÉ

Startovné je doporučené ve výši minimálně 300,- Kč a celé je určeno na podporu služeb mobilního Hospice Sv. Jiří Cheb, který poskytuje služby umírajícím lidem v domácím prostředí především na Chebsku (od Aše po Mariánské Lázně). Jeho výše záleží na Vás a Vašich možnostech, ale budeme rádi za vaši velkorysost. Na podporu této organizace půjde celý výtěžek z třináctého ročníku Poutního maratonu. Přispět lze online nebo osobně při registraci na chebském startu. Podrobné pokyny k platbě startovného, k dárcovství pro Hospic Sv. Jiří a k možnosti, jak získat tričko s logem letošního poutního maratonu, najdete v sekci Startovné.

JAK ZAPLATIT STARTOVNÉ

SLAVNOSTNÍ A OSTRÝ START

Poutní maraton bude slavnostně zahájen v 9 hodin v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty zdravicemi a organizačními pokyny. Přímo v chrámu následuje běžecká rozcvička Miloše Škorpila a start „centimaratonu“ (setina maratonu) kolem chrámu. Na trasu vlastního maratonu se můžete vydat kdykoli po registraci. Ostrý start v 9:30 před kostelem bude pro všechny kategorie společný (ve vlnách startujících bezprostředně po sobě budou vypuštěny jednotlivé kategorie).

PODPORA ÚČASTNÍKŮ

OBČERSTVENÍ: Občerstvovacích stanic bude sedm: začátek šlapanské cyklostezky (4,5 km), Maria Loreto (11 km), Mammersreuth (14,5 km), Waldsassen bazilika (21,1 km), Kappel (25,5 km), Buchbrunnen (30 km) a Zelená hora před sv. Annou (35 km). Všude bude k dispozici pitná voda (pro běžce také iontové nápoje) a (v omezené míře – zvláště pro běžce a děti) rozinky, čokoláda, ovoce a další sladkosti. Na všech občerstvovačkách bude k dispozici malá lékárnička (náplasti na puchýře apod.). 

ZÁZEMÍ: Osobní věci je možné si uschovat na faře v místnosti za farním sálem. Po chebském doběhu dostane každý, kdo se přihlásí v cíli, potvrzení o absolvování trasy; na faře však budou k dispozici toalety, voda, lékárnička, pití, polévka, hygiena (WC, sprchy).

BEZPEČNOST: Maraton probíhá za plného silničního provozu. Každý je povinen dodržovat pravidla silničního provozu a pokynů pořadatelů či Policie. Trasu všichni absolvují na vlastní nebezpečí. Děti mohou jakoukoli trasu absolvovat jen v doprovodu dospělého. Trasu neuzavíráme a nekontrolujeme, zda se všichni vrátí do cíle. Ocitnete-li se však v nouzi, použijte některé z níže uvedených čísel.

AMBASADOŘI: Po trase se budou i letos pohybovat naši ambasadoři, se kterými si můžete cestou příjemně popovídat. Chcete-li se stát i vy ambasadory Poutního maratonu, maraton propagovat ve svém okolí a povzbuzovat vaše přátele k příspěvku na Hospic Sv. Jiří, můžete se přihlásit Evě Kolafové.

KONTAKTY: Kdybyste cokoli potřebovali (třeba se ztratili na trati nebo nestačili odjezd poutního mikrobusu), volejte koordinátorku Zdeňku Hulínskou (775 977 193), případně ředitelku Farní charity Cheb Evu Kolafovou (731 619 729). Při vážném úraze či nehodě samozřejmě ihned 155 nebo 112 (funguje také jako tísňové volání v Německu).  Další kontakty najdete ZDE. Podrobnosti na farnostcheb.cz/maraton.

SUVENÝRY

TRIČKO: Pokud máte zájem o nákup trika s logem letošního Poutního maratonu, podrobnosti najdete v sekci Startovné.  

DIPLOM: Potvrzení o absolvování trasy - absolventský diplom - obdrží účastníci v cíli. Budeme rádi za pár fotek či nějakou příhodu z vaší trasy (prosíme posílat na maraton@farnostcheb.cz)