Oznámení o nové akci

Seminář Kontemplace podle Laudato si'

Datum začátku - Datum konce

17.2.2021 - 23.5.2021

Čas začátku - Čas konce

17:00 - 11:00

Místo uskutečnění

Kostelní nám. 15, Cheb

Cena

Vstup zdarma

Organizátor

Petr Hruška

Telefon

608656557

Detaily oznámení
Kategorie: Vlastní
Sdílet:
Popis oznámení

ONLINE seminář pro postní a velikonoční dobu 2021: Já přesto budu jásat v Hospodinu aneb Uvedení do kontemplace podle encykliky Laudato si' papeže Františka

Já přesto budu jásat v Hospodinu

Uvedení do kontemplace podle encykliky Laudato si' papeže Františka

Popeleční středa 17. 2. až Slavnost Seslání Ducha 23. 5. 2021

kontemplace_seminar_titulka_2

Blíží se postní doba, a tak se v naší farnosti pomalu chystáme oprášit loňský postně-velikonoční seminář o kontemplaci a v Roce Laudato si' zajet opět trochu na hlubinu. Vloni nám do toho vlítla korona a většina účastníků seminář nakonec vzdala. Letos to není s koronou o nic lepší, ale možná, že je načase nečekat se vším "až bude po všem" a začít znovu uprostřed té velké celosvětové bolesti důvěřovat, že život v tomto zraněném a zraňujícím stvoření je možný, ba dokonce smysluplný a krásný.

Proto jsme také seminář přejmenovali z loňského Kontemplovat stvoření s plesání a chválou na letošní Já přesto budu jásat v Hospodinu (motto naší diecéze na letošní rok), což snad lépe odpovídá současné situaci, ve které právě žijeme.

Kdo byste se chtěl přidat (začínáme na Popeleční středu 17. února 2021), pročtěte si v doprovodných materiálech praktické pokyny, případně předmluvu, pokud jste spíše papíroví, než počítačoví, stáhněte a vytiskněte si doprovodný sešitek, najděte si parťáka či vytvořte online skupinku a pomalu se chystejte. Pokud byste s formou účasti potřebovali poradit, případně se připojit do centrální podpůrné online skupiny, ozvěte se chebskému faráři (farar@farnostcheb.cz).

Tady najdete vše potřebné: farnostcheb.cz/kontemplace