Oznámení o nové akci

Doba stvoření 2022

Datum začátku - Datum konce

1.9.2022 - 4.10.2022

Čas začátku - Čas konce

00:00 - 23:55

Místo uskutečnění

Kostelní nám. 15, Cheb

Cena

Vstup zdarma

Organizátor

Žít Laudato si' Cheb

Detaily oznámení
Kategorie: Vlastní
Sdílet:
Popis oznámení

Od 1. září do 4. října 2022 jsme zváni spojit se s celosvětovou církví k oslavě tzv. Doby stvoření, která je každoročním připomenutím zodpovědnosti křesťanů za péči o společný domov v duchu encykliky Laudato si' papeže Františka. 

Níže najdete pozvánku od Světly Hanke Jarošové, koordinátorky hnutí Žít Laudato si' Česká republika.

Srdečně Vás zdravím!

Několik týdnů od 1. září do 4. října, kdy jsou křesťané zváni, aby společně slavili Boží dílo stvoření, děkovali za něj, vyznávali svou vinu proti spolutvorům a společně hledali cestu k nápravě.

Poselství papeže Františka k letošní Době stvoření si můžete přečíst na Poselství papeže Františka ke Světovému dni modliteb za péči o stvoření - Radio Proglas a poslechnout na Poselství papeže Františka ke Světovému dni modliteb za péči o stvoření - Radio Proglas.

K celosvětovým oslavám se můžete připojit 1. září v 15h středoevropského času na Season of Creation Opening Event - YouTube, inspiraci z toho, jak lidé v mnoha jiných zemích slaví, můžete načerpat na Events - Season of Creation.

V sobotu 3. září v 15 hod. se můžete připojit k online ekumenické bohoslužbě za klimatickou spravedlnost, při níž využijeme texty navržené pro slavení letošní Doby stvoření jejím světovým Poradním výborem. Setkáme se v 15h na Zit Laudato Si Ceska Republika | Jitsi Meet, využívat budeme texty z celosvětového Průvodce slavením. Více o tématu letošní Doby stvoření si můžete přečíst na Slavíme Dobu stvoření | zitlaudatosi.cz.

Ať Pán pronikne Vaše srdce láskou a vzdáváte díky.

Za Žít Laudato si' Česká republika,

Světla Hanke Jarošová
koordinátor