Aktuální články Zpravodaje

Marienweiher: Příští rok zas na této Boží cestě!

Chebská pouť do Marienweiher 2011 - na cestěNa pouť do Marienweiher se vydali někteří farníci autobusem, jiní zvolili tradiční, pěší putování. A protože ujít 65 km není jen tak, bylo to putování třídenní. A na to jsem byla zvědavá. Já, neúčastnice. Jaké bylo?  Stály ty kilometry za to?  A tak jsem „odchytla“ jednu účastnici pěšího putování, Zdenku Skubeničovou a vyzpovídala jí.

Chebská pouť do Marienweiher 2011 - cestou necestouRozhodla ses pro pěší putování, protože je to tradiční forma poutí? Nebo jsi chtěla pokořit ty kilometry? Splnila se tvoje představa?

Ty kilometry byly jistě výzvou. Hlavní ale bylo, spojit fyzický a duševní prožitek. A samozřejmě, jít pěšky do místa poutního setkání je tradiční způsob, který dává prostor a čas pro setkání s Bohem a s lidmi. Bylo úžasné jít s dalšími poutníky, vnímat krásu přírody, spojit se ve společné modlitbě na určité úmysly a ve zpěvu. Byl také prostor pro ztišení, soustředění na vnitřní modlitbu. A tak v modlitbě a s Boží pomocí, se ty kilometr daly zvládnout.

Přidali se k vám někde také němečtí poutníci?

Chebská pouť do Marienweiher 2011 - první denNěmečtí poutníci šli s námi už z Chebu. A to bylo pro mě velmi milé a přirozené. Modlili jsme se střídavě česky a německy. Všichni společně jsme šli za jediným cílem. Slavit společnou česko-německou pouť v Marienweiher, společně děkovat Panně Marii a obnovit tradici této pouti.

Putování bylo třídenní. Kde a jak jste byli ubytovaní. Bylo o vás dobře postaráno?

Dobře postaráno? Výborně postaráno. Měla jsem pocit, že naše putování je cestou od jídla k jídlu. První pohostinství po 15 kilometrech nám nabídl hrad Hohenberg. Po večeři se mi spalo dobře i v bývalé hladomorně, kde nás ubytovali.

Cílem druhé etapy putování bylo město Weissenstadt…

Chebská pouť do Marienweiher 2011 - jít či nejít?Bylo? Nebylo! Po úmorných 30 kilometrech nás čekalo dalších 5 kilometrů pod hrad Waldstein, kde jsme byli ubytovaní. Chtěla jsem to vzdát a nechat se vyvézt nabídnutým autobusem. Díky Jaroslavě jsem ty zbylé kilometry ušla. Ten večer byly mé prožitky tak silné, že jsem nemohla usnout. Teprve představa dalších kilometrů, a tudíž potřeba si odpočinout, mi navodila spánek.

Na poslední trase nás čekalo velmi milé setkání s majiteli selského dvora. 

S nebývalou vstřícností nás pozvali do svého domova a pohostili.

Chebská pouť do Marienweiher 2011 - souputniceDalší uvítání nás čekalo na tradiční poutní zastávce v Rothu. Poutníky tam vždy vítali chlebem a pramenitou vodou, která nejlépe osvěží znavené. Tedy i nás.

Tam se k nám přidali poutníci, kteří jeli autobusem, také kapela a za zpěvu jsme se všichni vydali do cíle.

Mě „dostalo“, když se přiblížil cíl našeho putování, kdy nás poutníky přivítali pan farář s kropenkou, pan starosta s praporcem a místní lidé. Únava byla ta tam, byl jen krásný, nepojmenovatelný pocit. Společně jsme šli slavit mši svatou.

Co bys řekla na závěr? Co Ti tato pouť dala?

Odnesla jsem si velikou radost. Zažila jsem plnost Božího požehnání. Mohla jsem Bohu odevzdat prosby a také prosby Panně Marii za všechny maminky. Krásné bylo naše česko-německé společenství putující v Boží lásce. Skvělá byla 76letá sestra pana faráře Hartmanna Magdalena. Byla povzbuzujícím živlem. Plna elánu radosti ze života.

A loučení? To se neslo v příslibu – tak příští rok zase na této Boží cestě!

jak

 

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.