Podle rubrik

Co k tomu dodat?

Možná, že se vám toto vše zdá zbytečně komplikované, pro vás nesrozumitelné či nepřijatelné a jediné, co byste rádi věděli je, „Kdy už nás konečně pustíte do toho kostela?“ Na tuto otázku upřímně odpovím „Nevím“. Modlím se za vás za všechny, kteří se v dnešní situaci ztrácíte a kteří marně čekáte, až „bude zase všechno jako dřív“. Mrzí mě, že vám nemohu pomoci více. Ale třeba spolu něco vymyslíme, když se mi ozvete. Budu moc rád.

Stejně tak bych rád povzbudil ty z vás, kteří se v situaci více orientujete a máte kde čerpat, abyste tuto fázi mírného uvolnění využili k porozhlédnutí se kolem, jestli nevíte o někom z farnosti (nebo i mimo ni), komu byste mohli s něčím pomoci, v něčem jej povzbudit či orientovat. Nejsme schopni takto centrálně z fary obsáhnout všechny. Ale věřím, že naše farnost je už dostatečně hustou sítí osobních vztahů, že jí nepropadne nikdo, kdo by o to stál být v ní nebo kdo potřebuje podporu či pomoc (možná nějaké inspirace najdete na farním webu na koronavirus.farnostcheb.cz). A děkuji moc vám všem, kdo to takto už dlouho děláte. A také všem, kdo jste přispěli do letošního Postního daru určeného pro Hroznatovu místu na podporu farníků zasažených v jejich finanční situaci koronavirovou krizí (sešlo se v něm přes 21,5 tis. Kč, z toho téměř 5 tis. poslali i lidé mimo farnost).

Nevíme, jaké zákruty nám naše společná pouť „neznámou krajinou“ ještě připraví. Nevíme, jestli ta krajina, do které nakonec doputujeme, bude ještě tou „naší“. Jestli se v ní nebudeme spíše ztrácet, než abychom si řekli, „konečně zase doma“. Ale jsem si jistý, že při tomto putování se k nám už dávno přidal onen třetí neznámý poutník z cesty do Emauz. Jsem si jistý, že velmi vnímavě a trpělivě naslouchá i vám. Vašim zklamáním, vašim obavám, i vašim nejistotám. Přijde chvíle, kdy i vám bude zase „hořet srdce“, když vám bude vykládat Písma (nebo když vy sami budete vykládat Písma někomu jinému). A zcela jistě také spolu s ním najdeme cestu do Večeřadla. Bude-li to naše staré známé pozemské, to nevím. Ale vím, že spolu s ním budeme „pít plod vinné révy v království Božím“.

A s touto jistotou se loučím a těším se na další společnou cestu.

Váš farář Petr
tel. 608 656 557
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PS: Kdybyste chtěli slyšet jinou odpověď na otázku „Co k tomu dodat?“,
mrkněte se do listu Římanům, do 8. kapitoly, od 31. verše do konce! 😉

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.