Novinky z Charity

Povzbuzujme se k lásce a k dobrým skutkům

Už je to více než rok, co jsem začala pracovat jako ředitelka Farní charity Cheb. Když se chci za tím rokem ohlédnout a nějak ho vyhodnotit, mám trochu rozporuplné pocity.

Na jednu stranu musím přiznat, že se nám daří spolupráce charity a dobrovolnického centra s chebským městským úřadem, s neziskovými organizacemi, kterým dodáváme dobrovolníky, se školami a ostatními institucemi. Udržujeme si stále pověst spolehlivého a důvěryhodného partnera.

Na druhé straně ale cítím nezájem z řad většiny farníků. My jsme ale farní charita, která by na činnosti farníků měla být založena!

Noví spolupracovníci však přicházejí častěji z řad chebské veřejnosti a obzvlášť z řad studentů Vyšší odborné školy. Farníků, zapojených do některé z našich služeb, spíše ubývá. Věřím, že řada z nás je dost vytížena ve svých rodinách, pomocí nemocným nebo starým, péčí o malé děti nebo o jiné potřebné, ale že by to bylo 99% z nás?

V listě Židům píše svatý Pavel: „Mějme zájem jeden o druhého a povzbuzujme se k lásce a k dobrým skutkům.“

Tak vás chci povzbudit: pojďte to alespoň zkusit.

Nula návštěv ročně je realitou pro většinu seniorů v sociálních zařízeních v České republice!

I jedna hodina týdně strávená službou v kostele sv. Mikuláše nebo na Loretě může být obohacením pro Vás i pro ty, jimž tím umožníte návštěvu!

Nebo Vám nic z toho, co děláme, nevyhovuje? Tak nám to přijďte říct a najdeme něco přímo pro Vás.

Nechci, aby naše činnost stagnovala. Cítím jako veliký závazek tu důvěru a ta očekávání, která veřejnost od živého společenství křesťanů má, a tak bych byla ráda, abychom společně dokázali potenciál, který je v nás, využít.

P. S. Telefonní čísla na vedoucí jednotlivých služeb jsou na zadní straně každého farního Zpravodaje, takže s případnými dotazy a náměty se můžete obrátit na mě nebo přímo na ně.

Eva Kolafová