Aktuality a novinky ze života farnosti

Farní dovolená 2020: Putování s Františkem

Na farní dovolenou, když to situace dovolí, vyrážíme letos 9. - 15. 8. 2020 na Bublavu

Laudato si Reflection

Pokaždé když svatý František z Assisi pohlédl na slunce, měsíc i ty nejdrobnější živočichy, reagoval zpěvem a zapojil do své chvály každého tvora způsobem, jaký známe, když se zamilujeme do nějaké osoby. Komunikoval s veškerým stvořením a kázal dokonce květům, které vybízel, aby chválily a milovaly Hospodina… Pro něho bylo každé stvoření bratrem či sestrou, s nimiž jej pojilo citové pouto. Proto se cítil být povolán pečovat o všechno, co existuje…

papež František, Laudato si‘, 11

MANUÁL: Podrobné pokyny pro účastníky farní dovolené

TÉMA: Rádi bychom si letos v krásném prostředí západních Krušných hor připomněli povolání k péči o náš společný dům, jak nám to ve své encyklice Laudato si' před 5 lety připomněl papež František. Další Františky (sv. Františka s Assisi a Františka Radkovského) pak přizveme jako další vzácné hosty.

TERMÍN: neděle 9. 8. 2020 až sobota 15. 8. 2020

LOKALITA: Západní Krušné hory - Bublava

UBYTOVÁNÍ: Kapacita Penzionu Bublava (penzionbublava.cz) je 44 lůžek ve 13 pokojích dvou až čtyřlůžkových pokojích. Některé z nich mají vlastní sociální zařízení.

ZÁZEMÍ: Součástí penzionu je restaurace s 60 místy k sezení, letní zahrádka, venkovní gril a ohniště a také jsou k dispozici hřiště (tenis, florbal, nohejbal) a soukromé parkoviště.

TERMÍN PŘIHLÁŠENÍ: do 31. 5. 2020 24:00 hod. Včasné přihlášení nám velmi usnadní organizaci. Počet míst je omezen, hlaste se tedy co nejdříve.

CENA POBYTU (6 dní a 6 nocí s polopenzí): děti 0 - 2 roky bez nároku na lůžko a stravu zdarma / děti a mládež od 2 do 18 let 2 700,- Kč / dospělí 3 100,- Kč

DOPRAVA: Dopravu na místo pobytu a zpět (včetně dopravy jízdních kol) si účastníci zajišťují sami (např. vlastním autem, prostředky veřejné dopravy, příp. domluvou s ostatními účastníky farní dovolené, kteří jsou motorizovaní). Pokud byste si s tím nevěděli rady, včas se ozvěte!

KEŠKY: Zvažujeme vypravit se na nějakou fešnou noční kešku a samozřejmě se poohlédneme i po dalších zajímavých kouscích. Níže najdete seznam doporučených kešek.

PŘÍPRAVNÝ TÝM: Eva Kolafová, Dana Vrbová, Ivana Čamková, Eliška Tumidalská, Petr Hruška

PŘIHLÁŠKY:  ELEKTRONICKÝ FORMULÁŘ - KLIKNI ZDE (kapacita je již zcela naplněna)

KONTAKT: Pro více informací volejte na tel. č. 731 619 729 (Eva Kolafová) nebo pište na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Několik tipů na zajímavé destinace či aktivity

Několik příkladů zajímavých kešek

  • Zelenohorská hruška (T 2 / D 2; solitér na Zelené hoře u Kraslic)
  • Ferrata Hausberg (T 5 / D 2; lezecká, s ferratovým vybavením dětem přístupná keška v Kraslicích)
  • Kočičí (T 1,5 / D 1; milá dětská mysterka v kočičím útulku v Kraslicích s kresbami Cristiny Korsusové z Chebu)
  • Skalní město (T 4 / D 2,5; jednoduchá multina v náročném terénu Skalního města u Stříbrné, kde potkáte spoustu dalších skalních tradiček)
  • Harry Potter (série sedmi kešek s bonusem na téma znémé filmové série u Přebuzi)
  • Temné doupě (T 2,5 / D 3; keška pro znalce deseti klasických hororů u Přebuzi)
  • Waldi Waldmeister´s Bergwanderung (T 3,5 / D 3,5; wherigo severně od Vysokého kamene, noční lesní putování za poznáním místní flory a fauny)
  • Nachtwanderung NC (T 2,5 / D 2,5; noční keška na německé straně nad Potůčky, cca 4 km dlouhá procházka na cca 1,5 až 2 hodiny, jednoduchý terén s výjímkou jednoho stanoviště T 4, kde to je náročnější, potřeba zvláštního vybavení jako např. UV lampa či zvláštní aplikace v mobilu)

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.