Aktuality a novinky ze života farnosti

Bohoslužby a svátosti ve farnosti v době uvolňování

MOŽNOSTI V DOBĚ UVOLNĚNÍ

EDIT 22. 5.: BOHOSLUŽBY O SVATODUŠNÍM TRIDUU (28. - 31. 5. 2020)

Dále v článku naleznete stručný souhrn možností slavení eucharistie a dalších setkávání v naší farnosti do 27. 5. (1. mše svaté pro skupiny; 2. svátost smíření a svaté přijímání; 3. zajištění farní nedělní mše svaté):

1. MŠE SVATÉ PRO SKUPINY: Kdokoli se domluví s několika dalšími farníky, kteří mají spolu něco společného (rodina, společenství, klub, spolek, tým, skupina přátel), může mi zavolat a domluvit se na slavení mše svaté kdykoli během týdne (včetně neděle mimo čas farní mše svaté – viz dále). Tuto možnost biskup Tomáš v souladu s doporučeními odborníků ovšem nedoporučuje využívat ohroženými skupinami věřících (vysoký věk, problémy s tlakem, snížená imunita, astmatické problémy, onkologická diagnóza apod.), případně těm, kteří s lidmi z této ohrožené skupiny žijí v jedné domácnosti.

2. SVÁTOST SMÍŘENÍ A SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ: Můžete přijít každý pátek mezi 12:00 a 16:00 do chrámu sv. Mikuláše a Alžběty, kde pro vás budu k dispozici pro svátost smíření a individuální podání svatého přijímání, případně pro předání svatého přijímání pro donesení vašim rodinným příslušníkům. Pokud vám čas či místo nevyhovuje, zavolejte, můžeme se domluvit na jindy a spojit to třeba s procházkou či se sejít ve farním sále. Návštěvy v domácnostech se svatým přijímáním kromě rodinných příslušníků, podání viatika (podání eucharistie umírajícímu) a dalších výjimečných situací zatím v naší farnosti stále ještě možné nejsou, a to z hygienických důvodů (možnost nechtěného nebezpečného přenosu nákazy na další farníky z ohrožené skupiny). Výjimečné situace prosím se mnou co nejdříve telefonicky konzultujte, zkusíme najít řešení.

3. ZAJIŠTĚNÍ FARNÍ NEDĚLNÍ MŠE SVATÉ: Pokračuje slavení farní nedělní mše svaté zajišťované malým služebným týmem a vysílané od 10:00 z farní kaple sv. Jana. Veřejné farní nedělní mše svaté se ani pro omezený počet farníků zatím ve farnosti s důvodu krizové epidemiologické situace na Chebsku stále ještě nekonají. Všichni jsou biskupem plzeňským stále dispenzováni od povinnosti v neděli se účastnit mše svaté a jsou povzbuzováni slavit den Páně domácí bohoslužbou slova případně dle možností a potřeby podpořenou sledováním online přenosu nebo jakékoli mše v televizi či v rozhlase. Pokud by ovšem nějaká konkrétní skupina (rodina, společenství, klub, spolek, tým, skupina přátel) byla ochotná mít v neděli službu, může mi její zástupce zavolat a nabídnout, že místo pastorační rady a dalších dosavadních spolupracujících zajistí vysílání této mše svaté (příprava prostoru, čtení, přímluvy, ohlášky, zvuk, hudba, streamování do YouTube, úklid a vydesinfikování prostoru po mši).

Víte o někom, kdo nemá žádnou skupinu a chtěl by spolu s někým mši slavit? Adoptujte jej do své! Jste sami? Zkuste se do nějaké zavedené skupiny přidat, nebo mi zavolejte, třeba řešení najdeme! Víte o někom, kdo o těchto nových možnostech neví? Zavolejte mu a proberte to s ním!

Chcete-li se dozvědět více:

Další možnosti kontaktu:

• Svatodušní novéna (čtvrtek 21. 5. až sobota 30. 5.)
  • Svatotušní Večer chval ve středu 27. 5. od 19:00 ve farním sále)
  • agape.farnostcheb.cz (každou neděli po farní mši)

Kontakty:

• Telefon farář: 608 656 557
  • Telefon farní charita: 731 619 729

Díky za vaši pozornost, ohleduplnost a pochopení pro tyto zatím omezené možnosti, na kterých jsme se po pečlivé úvaze a po poradě s lékaři pro nejbližší dobu shodli s celou pastorační radou. Pokud se situace změní, dáme ihned vědět.

farář Petr