Aktuality a novinky ze života farnosti

Poutní maraton 25. června 2011 - 2. ročník

Poutní maraton 2011POUTNÍ MARATON 2011

Cheb - Waldsassen - Cheb
Maria Loreto - Kappl - Sv. Anna

od 422 m do 42,2 km

běh-chůze-kolo-bus

sobota 25. června 2011 v 9:00
u kostela sv. Mikuláše v Chebu

Finanční podpora Farní charitě Cheb

č. účtu 220699597/0300, var. s.: 2303

pdf  Poutní maraton 2011 - Poutnický pas podrobný (2.21 MB)

pdf  Poutní maraton 2011 - Poutnický pas autobusový (361.09 kB)

pdf  Poutní maraton 2011 - podrobné informace CZ (649.64 kB)

pdf  Wallfahrtsmarathon 2011 - ausführliche Informationen DE (464.13 kB)

pdf  Poutní maraton 2011 - Wallfahrtsmarathon 2011 - plakátek CZ + DE (360.18 kB)


Po úspěšném 1. ročníku všechny srdečně zveme na 2. ročník Poutního maratonu, který se letos koná  v sobotu 25. června 2011. Poutní maraton je benefiční akcí na finanční podporu Farní charity Cheb. Jako v loňském roce je organizován Farní charitou ChebBěžeckou školou Miloše Škorpila ve spolupráci s farnostmi v Chebu a Waldsassenu a je zařazen do série Běhů bez hranic.

TRASY: Trasy „maratonu“, který bude zahájen 25. června 2011 v 9:00 před kostelem sv. Mikuláše v Chebu, budou přizpůsobeny dětem, rodinám i sportovcům (od 422 m do 42,2 km). Trasu (nebo její část) bude možné absolvovat běžecky, pěšky nebo na kole. Trasa bude značená a můžete si ji prohlédnout ZDE (pozor – oproti 1. ročníku mírně pozměněna). Před startem, po doběhu či během dne si navíc můžete vyběhnout na věže kostela sv. Mikuláše!

Rodinný „centimaraton“ (422 m – okruhy kolem kostela a na věž sv. Mikuláše) odstartuje v 9:00. Start ostatních tras v 9:30 – 10:00. Můžete např. jít / běžet / jet na kole z Chebu na Loretu (10 km: letos trasa povede po cyklostezce směrem na Šlapany a před Starým Hrozňatovem se proběhneme kolem potoka „Cedronu“), pak dále do Waldsassenu (celkem 21,1 km: „1/2 maraton“, 256 nastoupaných výškových metrů), na Kappl (celkem 25,5 km), letos nově přes Buchbrunnen (česky ZDE, celkem 30 km) a Bismarckovu rozhlednu na Zelené hoře na Sv. Annu (celkem 36 km), nebo můžete zvládnout celou trasu až zase zpátky do Chebu a zakončit výstupem na obnovené věže kostela sv. Mikuláše (42,2 km: „maraton“, 615 nastoupaných výškových metrů).

Poutní maraton 2011 - BuchbrunnenFotky z měření a značení trasy jsou k dispozici ZDE.

Trasu si také můžete zkrátit na celkovou délku 30 km tak, že budete ve Šlapanech pokračovat dále po cyklostezce až do Schloppachu, pak dále polními cestami a příjemnými silničkami přes Hundsbach přímo na Kappl (neznačeno!).

Můžete však také začít ve Waldsassenu (kolem 12:00) a vydat se s námi třeba jen na Kappl (4,4 km) nebo si můžete dát 1/2 maraton z Waldsassenu přes Kappl, Buchbrunnen a sv. Annu do Chebu. Trasu si můžete i jinak přizpůsobit, vystartovat sami již třeba v sedm ráno, jít či jet ji v protisměru (druhá půle je hezčí). V cíli pak jen nahlásíte, co jste absolvovali.

ZNAČENÍ TRASY: Podrobný itinerář celé trasy najdete v tomto poutnickém pasu. Trasa je značena barevným logem Poutního maratonu (viz str. 1) přilepeným na sloupech či stromech a na některých místech označena barevnými šipkami na zemi ukončenými písmenem M.

ZAHÁJENÍ A CENTIMARATON: Poutní maraton bude zahájen v 9 hodin před kostelem sv. Mikuláše zdravicí, organizačními pokyny a následným společným „centimaratonem“ (setina maratonu).

VÝSTUP NA VĚŽE: Součástí všech tras Poutního maratonu (ale i jako samostatná trasa po celý den) je také výstup na věže kostela sv. Mikuláše. Můžete jej absolvovat buď hned po startu, nebo na závěr své trasy (což doporučujeme – kvůli nebezpečí vzniku zácpy J) a získat tak jedinečné razítko.

STARTOVNÍ ČASY: Na trasu se může každý vydat kdykoli po registraci. Doporučujeme však účastnit se slavnostního startu jednotlivých kategorií, které budou odstartovány před kostelem sv. Mikuláše takto: 9:30 chodci, 9:40 běžci, 9:50 cyklisté, 10:00 posádka poutního autobusu (odchod k busu). 

ÚSCHOVA A PŘEPRAVA VĚCÍ: Osobní věci je možné si uschovat buď na faře v místnosti za farním sálem, nebo v označeném zavazadle předat u registrace k přepravě poutním autobusem.

REGISTRACE A MĚŘENÍ ČASU: Registrace je otevřena v sobotu 25. 6. od 7:00 před kostelem sv. Mikuláše a s přestávkou na slavnostní start (8:45 – 9:45) bude pokračovat po celý den až do 17:00. Délku trati a způsob přesunu si vyplňte sami, stejně tak jako příslušné časy (čistý, hrubý). V cíli si nechte pas potvrdit. Na občerstvovačkách kromě dvou (šlapanská cyklostezka a Mammersreuth) bude k dispozici razítko, kterým si nechte orazit příslušně označené místo poutnického pasu, který obdržíte při registraci.

POUTNÍ AUTOBUS:  Poutním autobusem je možné absolvovat celou trasu, bude však také fungovat jako sběrný autobus pro ty, kdo už nebudou moci či chtít dál po svých. Bude odjíždět v 10:30 z Chebu z Komenského ulice, ve 12:00 z Lorety, ve 14:00 z Waldsassenu (z parkoviště na křižovatce Brauhausstr. a Neualbenreuther str.), v 15:00 z Kapplu a v 16:30 z křižovatky pod Sv. Annou (bývalý Horní Pelhřimov). Do Chebu se tedy poutní autobus vrací kolem 17:00. V autobusu budou k dispozici slazené i neslazené nápoje, vydatnou svačinu si však každý autobusový poutník veze svoji vlastní. Autobus za sebou poveze vlek na jízdní kola, takže můžete např. běh kombinovat s kolem.

KATEGORIE: Zváni jsou malí i velcí, staří i mladí, kteří mají rádi pohyb, poutní místa, příjemnou partu lidí nebo chtějí podpořit charitu. Maraton není chápán jako závod, ale spíše jako společenský charitativní happening. Každý na startu dostane plánek trasy a je na jeho poctivosti, jak se této trasy bude držet. Čas si každý měří a v cíli hlásí sám za sebe.

OBČERSTVENÍ: Přibližně na každém 5. kilometru (viz příslušné značky na mapě – na začátku cyklostezy na Šlapany: 4,5 km, na Loretě: 10 km, v Mammersreuthu: 14,5 km, před bazilikou ve Waldsassenu: 21,5 km, na Kapplu: 25,5 km, u Buchbrunnen: 30 km, pod Bismarckovou rozhlednou: 35 km a v Chebu: 42,2 km) čekají účastníky „občerstvovací stanice“ s nabídkou pitné vody, iontového nápoje a lékárničky s náplastí na puchýře. Pro běžce zde navíc budou k dispozici energetické tyčinky či ovoce. Ostatní by si raději měli vzít nějaké občerstvení s sebou. Možnost malého občerstvení bude také přímo v poutním autobuse, ale oběd nezajišťujeme. Tyto občerstvovací stanice budou zajištěny našimi dobrovolníky až do doby odjezdu poutního autobusu. Na poutních místech (Maria Loreto, Waldsassen, Kappl, Sv. Anna) se také nabízí možnost kulturně-společenské zastávky. Občerstvovačky budou zajištěny našimi dobrovolníky přibližně do doby odjezdu poutního autobusu. V cíli pak můžete ve farním domě využít nabízené občerstvení (pití, guláš), hygienické zázemí (WC, sprchy), nechat se namasírovat, odpočinout si, zdřímnout a počkat na další běžce a jezdce, abyste to pak s nimi oslavili.

BEZPEČNOST: Maraton probíhá za plného silničního provozu. Každý je povinen dodržovat pravidla silničního provozu, případně pokynů pořadatelů, Městské policie či Policie ČR. Trasu všichni absolvují na vlastní nebezpečí. Děti musí mít na trasu delší než „centimaraton“ domluven vlastní doprovod. V případě úrazu je třeba volat 112 (i v Německu).

SPOLEČNÝ PROGRAM: Na poutních místech (viz popis trasy) bude průvodce poutního autobusu své posádce i všem ostatním poutníkům v uvedených časech nabízet zajímavý duchovně-kulturní program přístupný všem. Všichni jsou pak také zváni na společenský večer (od 17:00 ve farním sále) s pohoštěním, klábosením a čímkoli, co tam sami přinesete.

Fotogalerie z 1. ročníku Poutního maratonu k prozkoumání ZDE.

STARTOVNÉ A PŘÍSPĚVKY: Výtěžek z dobrovolného startovného, z osobních příspěvků účastníků a dalších příznivců, ze sponzorských darů, z aukce dalšího maratonského obrazu, tentokrát od Lucie Polákové, a ze související sbírky bude věnován na podporu služby Farní charity Cheb (dobrovolnické centrum, kontaktní místo, návštěvní služba starým a nemocným, poradenství rodinám umírajících, pomoc nouzi…). V letošním roce nám po loňském krácení nebyla přidělena vůbec žádná státní dotace pro dobrovolnické centrum a činnost Farní charity je proto (opět Rozhodující se) vážně ohrožena. Budeme proto vděčni za každý váš příspěvek.

Dobrovolné startovné i další vaše finanční příspěvky je možné odevzdat při registraci před startem u kostela, ale také na všech občerstvovacích stanicích na trase. Přispívat můžete také převodem na účet Farní charity Cheb u Poštovní spořitelny. Při startu centimaratonu bude zahájena sbírka na tentýž účel.

číslo účtu: 220699597; kód banky: 0300, variabilní symbol: 2303
IBAN pro mezinárodní převod: CZ88 0300 0000 0002 2069 9597; BIC (SWIFT): CEKOCZPP
Pokud chcete vystavit potvrzení o daru, napište kontakt do „zprávy pro příjemce“.

Děkujeme vám předem za jakýkoli váš příspěvek!

Lucie Poláková: Dva maratonciBENEFIČNÍ DRAŽBA: Po celou trasu maratonu s námi také "poběží" obraz Lucie Polákové "Běh na dlouhou trať" (vpravo) namalovaný na hedvábném šátku o velikosti 55 x 55 cm speciálně pro náš Poutní maraton. Tento obraz je možné vydražit v benefiční aukci (viz www.aukce.farnostcheb.cz), jejíž výtěžek je určen na podporu služeb Farní charity Cheb.

PŘIHLÁŠKY A REGISTRACE: Na tel. 777 141 305 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Pokud přihlášku pošlete do 20. června 2011, velmi nám tím usnadníte organizaci. Pokud nelze jinak, můžete se přihlašovat i později, případně přímo na místě při registraci, která bude pro všechny probíhat od 7:00 před kostelem sv. Mikuláše v Chebu. Pokud byste z jakýchkoli důvodů nestačili společný start, můžete se přijít zaregistrovat a na trasu vyrazit i později během dne (nezaručujeme pak ovšem, že vám neujede poutní autobus).Přidejte se tedy i vy, běžmo, pěšmo, kolmo či busem. Zkuste alespoň kousek! Každý svým vlastním způsobem tak můžete přispět dobré věci a ještě se při tom pobavit, seznámit se zajímavými lidmi a udělat něco pro své zdraví!

 

Těšíme se na vás, poběžíme také!

Eva Kolafová, výkonná ředitelka Farní charity Cheb
Miloš Škorpil
, šéf Běžecké školy Miloše Škorpila
Petr Hruška
, farář Římskokatolické farnosti Cheb
Zdena Hulínská,
731 619 762 a
Petr Klokočka,
777 141 305,
organizátoři a kontaktní osoby


"Ti, kdo skládají naději v Hospodina, nabývají nové síly;
vznášejí se jak orlové, běží bez únavy, jdou bez umdlení."

(Izaiáš 40,31)

Prezentace obrazu k benefiční aukci:

 

icon Poutní maraton 2011 - Poutnický pas podrobný (2.21 MB)

icon Poutní maraton 2011 - Poutnický pas autobusový (361.09 kB)

pdf Poutní maraton 2011 - podrobné informace CZ (649.64 kB)

pdf Wallfahrtsmarathon 2011 - ausführliche Informationen DE (464.13 kB)

pdf Poutní maraton 2011 - Wallfahrtsmarathon 2011 - plakátek CZ + DE (360.18 kB)

 

Pozvánka na skvělou akci, kterou náš farář Petr Hruška vloni označil za svoji "trasu No. 1"! Mrkající

Baroko marathon 2011

klikněte na obrázek

Poutní maraton letos zatím podpořily následující subjekty:

Římkskokatolická farnost - logoFarní charita Cheb - logo

Dobrovolnické centrum při FCh Cheb


RENGL Logo

bsms.

.

.

.

.

.

.

První ročník Poutního maratonu 2010 v médiích:


Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.