Světové dny mládeže v Lisabonu

Světové dny mládeže v Lisabonu

Organizátor

Diecézní centrum mládeže BiP

Detaily oznámení
Kategorie: Vlastní
Sdílet:

Světové dny mládeže v Lisabonu

Světové dny mládeže 2023 v Lisabonu. Biskupství plzeňské nabízí finanční příspěvek mladým lidem z diecéze.

Světový den mládeže je setkání mladých lidí z celého světa s papežem. Je to také pouť, oslava mládeže, vyjádření univerzální církve a intenzivní okamžik evangelizace pro svět mladých. Přestože je jasně patrná jeho katolická identita, Světový den mládeže otevírá své dveře všem bez ohledu na to, jak jsou církvi blízcí nebo vzdálení. Na termín 1. - 6. srpna 2023 zve na Světové dny mládeže papež František do Lisabonu. Pro mladé lidi z plzeňské diecéze nabízí Biskupství plzeňské významný finanční příspěvek. Bližší informace najdete níže.

Na setkání se mohou přihlásit mladí ve věku 16–30 let. Mladší 18 let musí vyplnit kartu mladších s osobou, která za ně ponese odpovědnost. Starší 30 let se mohou hlásit pouze do přípravného týmu.

Existují dvě varianty prožití Světových dnů mládeže:

Poutní balíček SDM a Dny v diecézích (26. 7.–6. 8.); společnou leteckou dopravu do Portugalska a zpět (ubytování; strava; veškerá doprava - letecky z ČR do Portugalska + z letiště na Dny v diecézi a zpět do Lisabonu + MHD Lisabon; pojištění; vybavení poutníka (předpokládaný obsah: taška, pláštěnka, šátek, …) a vstup na mezinárodní i český program)

- odhadovaná celková cena 21 000 Kč

Poutní balíček SDM (1. 8.–6. 8.); společnou leteckou dopravu do Portugalska a zpět (ubytování; strava; doprava - letecky z ČR do Portugalska + MHD Lisabon; pojištění; vybavení poutníka (předpokládaný obsah: taška, pláštěnka, šátek, …) a vstup na mezinárodní i český program)

- odhadovaná celková cena 18 500 Kč

Přihlašování ZDE.

Veškeré informace najdete na českých stránkách Světových dnů mládeže ZDE.

Příspěvek na Světové dny mládeže v Lisabonu

Biskupství plzeňské nabízí příspěvek 17 000 Kč pro ty mladé, kteří žijí a účastní se života v plzeňské diecézi, příspěvek je určen na Poutní balíček SDM a Dny v diecézích (26. 7.–6. 8.) ve skupině plzeňské diecéze (více informací v příloze níže).

Celková odhadovaná částka pro účastníka činí 21 tisíc Kč, při přihlášení a zaplacení zálohy do 17. prosince 20 tisíc Kč.

Poté, co se zájemce přihlásí na stránkách akce a zaplatí zálohu (3 000 Kč do 17. 12.; 4 000 Kč po tomto datu. PLAŤTE TUTO ČÁSTKU, I KDYŽ VÁM NA POTVRZENÍ PŘÍHLÁŠKY ZE SEKCE PRO MLÁDEŽ PŘIJDE ČÁSTKA 5000 Kč), je možné požádat o příspěvek, v případě odsouhlasení za něj bude zaplacen doplatek jako příspěvek biskupství.

Zájemce o příspěvek musí poslat žádost na Diecézní centrum mládeže (nejlépe mailem: [email protected]), uvede jméno, bydliště, telefon, farnost a jméno toho (faráře či jiné osoby), která nám jej může doporučit.

O poskytnutí příspěvku rozhoduje generální vikář, na poskytnutí není právní nárok.

O rozhodnutí budete informováni do 14 dní od zaslání žádosti.