Oznámení o nové akci

Prodejní výstava Zdeňka Holuba

Datum začátku - Datum konce

12.11.2022 - 4.12.2022

Čas začátku - Čas konce

15:00 - 15:00

Místo uskutečnění

Kostelní nám. 187, Cheb

Cena

Vstup zdarma

Organizátor

Římskokatolická farnost Cheb

Telefon

733 796 986

Detaily oznámení
Kategorie: Vlastní
Sdílet:
Popis oznámení

Prodejní výstava Zdeňka Holuba

Výstava bude zahájena vernisáží 12.11.2022 od 15:00 hod.. Potrvá až do 4.12.2022, kdy bude ukončena.

Zdeněk Holub je autorem obrázků vystavených v našem kostele sv. Mikuláše a Alžběty. Je možné si je zakoupit za příspěvek, který bude věnovaný Hospici sv. Jiří v Chebu.

Jeho bratr nám poskytl něco málo informací o jeho životě a tvorbě....

Zdeněk Holub se narodil v roce 1933 v Praze (na Žižkově). Zde také absolvoval základní školu. V Plzni ( kam se rodina v roce 1947 přestěhovala) vystudoval Střední keramickou školu. V době dospívání byl oslněn literaturou, poezií a zejména pak hudbou. Po maturitě začal studovat na Přírodovědecké fakultě na UK v Praze. Po třech, možná čtyřech semestrech studium ukončil. Důvodem  byl bohatý kulturní život v Praze. Vzhledem k tomu množství výstav, divadel, koncertů, antikvariátů, na studium již čas nezbýval. Absorboval do sebe však mnoho informací, které si ve svém životě stále doplňoval a rozšiřoval. Pro bratra znamenal encyklopedii, na kterou se mohl kdykoliv obrátit a vždy na svoji otázku dostal nejen odpověď, ale současně s tím i informaci, kde získá další podrobnosti.

Možná je vhodné se zmínit o jeho profesi. Celý svůj život pracoval v Keramických závodech v Horní Bříze, jako úředník v odbytu.

Maloval stále. Maloval na vše. V jeden čas ho bratr zásoboval vyřazenými mapami velkých formátů. Mapy byly na celkem kvalitním pevném papíru a jejich čistou zadní stranu rád využíval. Nebyl zaměřen jen na jeden způsob tvorby. Kolik toho celkem namaloval, bratr s údivem poznal po jeho úmrtí v roce 2011. Nikdy ho nenapadlo, kolik je možné toho umístit v panelákovém bytě 2+1.

Nikdy se se svou tvorbou a to nejen s obrazy, ale zejména pak se svojí tvorbou literární nikde neprezentoval. Byl to jen jeho koníček.  Byl to celý jeho život. Myslíme si, že bude šťastný, pokud někomu některý z jeho obrázků udělá radost.

Přijďte si každý pro jeden......