Zelená sobota

Zelená sobota

Datum a čas

23.9.2023 od 10:00 do 15:00

Místo uskutečnění

Karlova 17, Cheb

Cena

Vstup zdarma

Organizátor

Farní charita Cheb, Pečujeme srdcem

Telefon

+420731619729

Detaily oznámení
Kategorie: Vlastní
Sdílet:

Zelená sobota

Dnem 1. září, což je Světový den modliteb za péči o stvoření, začíná slavení Doby stvoření, která končí až 4. října v den památky svatého Františka z Assisi, patrona ekologie.

To nás povzbudilo se v průběhu této doby (víc něž kdy jindy) aktivně zapojovat do akcí, které pomáhají k šetrnějšímu hospodaření se zdroji naší planety, inspirovalo k tomu, že v sobotu 23. září od 10:00 do 15:00 hodin v Karlově ulici 17, uspořádáme Zelenou sobotu.

Už ten název snad docela dobře vystihuje, co se bude dít. ????

Ve spolupráci se spolkem Pečovatelky (dříve Nádech Cheb) nabízíme den plný ekologicky zaměřeného tvoření pro rodiče s dětmi (na příklad výroba voskovaných ubrousků), zahrnovat bude i swap rostlin (sazeniček, odnoží, řízků, které si tam bude možné hned zasadit), ochutnávku zeleného pečiva nebo bazárek oblečení zelené barvy či s květinovými motivy a knih s rostlinnou tématikou. Výtěžek celé akce půjde na činnost nově založeného spolku Pečovatelky, z.s. na fb je najdete na Pečujeme srdcem.

Takže si tuto sobotu si můžete už teď zaškrtnout v kalendáři, abyste nezapomněli si pak přijít něco si vyrobit, ochutnat, zasadit nebo se tak podívat, prostě zažít vlastními smysly bohatství našeho společného pozemského domova.  

Průběžné info zde:

Zelená sobota | Facebook