Oslavme Týden Laudato si 21.5.-28.5.2023

Kategorie: Vlastní

Oslavme Týden Laudato si 21.5.-28.5.2023

Slavíme Týden Laudato si‘ 2023

Týdnem Laudato si‘ si římskokatolická společenství všude po světě připomínají letos již osmé výročí vydání encykliky Laudato si‘. Ústředním tématem letošních oslav je „Naděje pro Zemi, naděje pro lidstvo“.

Ve dnech 21.-28. května 2023 se v Římskokatolické církvi slaví Týden Laudato si’, kterým se připomíná již 8. výročí vydání stejnojmenné encykliky o významu péče o stvořený svět v životě a poslání církve. Hlavním pořadatelem Týdne LS je vatikánské Dikasterium pro integrální lidský rozvoj a jeho ústředním motivem je film The Letter, který některá z hlavních témat encykliky Laudato si' představuje působivým příběhem hlavních hrdinů, skutečných lidí, kteří v mezních situacích bojují o svůj svět, na pozvání papeže Františka přijíždějí do Vatikánu a putují spolu do Assisi. Film The Letter nyní můžete promítat v malých společenstvích s českými titulky.

Za malé společenství lze pro tyto účely považovat skupiny lidí, kteří se sejdou ve farním sále, v místní knihovně, ve škole, na koleji, ale také rodiny či skupiny přátel, kteří se k sledování filmu sejdou u sebe doma. K legálnímu stažení verze s českými titulky je potřeba zaregistrovat se na anglickém webu Screenings - The Letter (theletterfilm.org). Po registraci dostanete email, v němž najdete také odkaz na složku s jinojazyčnými verzemi včetně české. Pokud by Vám orientace v anglické stránce působila obtíže, obraťte se na nás, rádi s registrací pomůžeme.

Během Týdne Laudato si' se také můžete virtuálně připojit k celosvětovým událostem:

V neděli 21. května zahájí Týden Laudato si' papež František stručnými poznámkami po modlitbě Anděl Páně.

Ve čtvrtek 25. května se v Sala Stampa bude konat tisková konference, na níž bude zveřejněno letošní papežské poselství k Světovému dni modliteb za péči o stvoření, aby tak byl propojen Týden Laudato si' s oslavou Doby stvoření.

V sobotu 27. května od 19:00 budete moci v přímém přenosu sledovat festival Laudato si' z Assisi. Více informací a možnost registrace najdete zde: "Responding to The Letter" - Laudato Si Week.

V neděli 28. května od 15:00 se bude v Assisi konat liturgická oslava Slavnosti seslání Ducha svatého spojená se slavnostním vysláním nových Laudato si' animátorů a dalších pastoračních pracovníků se zvláštním posláním věnovat se péči o stvoření. V přímém přenosu i záznamu ji budete moci sledovat zde: (2) Proclaim the Gospel of Creation: Assisi’s Missionary Send-off of Laudato Si’ Animators - YouTube.

Prosím, pomodlete se spolu s námi oficiální společnou modlitbu pro Týden Laudato si' 2023, jejíž českou verzi najdete dočasně zde: zitlaudatosi.cz |.