Oznámení o nové akci

Postní doba s chebskou farností

Datum začátku - Datum konce

17.2.2021 - 1.4.2021

Čas začátku - Čas konce

Místo uskutečnění

ONLINE

Vstup zdarma

Organizátor

Petr Hruška

Detaily oznámení
Kategorie: Vlastní
Popis oznámení

POSTNÍ NABÍDKA CHEBSKÉ FARNOSTI

Postní doba 2021 online V naší farnosti jste zváni vstoupit do postní doby skrze doma prožité znamení POPELCE jako naděje pro všechny:

Je také možné se s námi propojit v modlitbě při slavení postních bohoslužeb (odkazy na LIVE vysílání budou zpřístupňovány vždy ve čtvrtek před příslušnou nedělí; po dané neděli pak na nich bude k dispozici jak VIDEO, tak AUDIO záznam bohoslužby slova):

Můžete se také inspirovat seminářem Uvedení do kontemplace podle encykliky papeže Františka Laudato si'

Pokud byste se na neděli chěl někdo připravovat předem, jsou vám k dispozici záznamy z loňské postní doby:

Podněty pro prožití postní doby z Biskupství plzeňského

Ve všední dny se na tomto odkaze můžete těšit na krátká ranní Postní nadechnutí.

Každou neděli až do Velikonoc vás bude čekat Postní výzva (postní výzvy připravují Tomáš Holub, Petr Bauchner, Pavel Frývaldský, Robert Bergman, Karel Plavec, a Bogdan Stępień).

Z další nabídky biskupství vybíráme:
  • 28. 2. od 9:30: Streamovaná bohoslužba s biskupem Tomášem ZDE
  • 20. 3. od 9:30 do 12:30: Online rekolekce s biskupem Tomášem "Pokání a naše úhybné manévry" ZDE
  • Venkovní křížové cesty v diecézi ZDE
  • Postní balíček pro ženy - ZDE (Karolína, www.mojebilemisto.cz)
  • Postní kapky 2021 (P. Hofírek) - citáty, modlitby a zamyšlení ZDE

Pozvání k postním online křížovým cestám ekologického obrácení

Po celou letošní dobu postní je možné se modlit křížovou cestu ekologického obrácení online, a to vždy v úterý v 18 hod. Text je možno stáhnout ZDE. Online přenášená modlitba bude probíhat ve virtuální místnosti ZitLaudatoSiCeskaRepublika na Jitsi Meet a bude provázena obrazy jednotlivých zastavení. K účasti stačí v úterý postní doby po 18. hodině rozkliknout následující odkaz:

meet.jit.si/ZitLaudatoSiCeskaRepublika

Podněty k postní době z farnosti sv. Filipa a Jakauba Zlín

• Půst 2021 ve zlínské farnosti
    • Postní cestička (pro děti do 5. třídy)