Postní doba s chebskou farností

Kategorie: Vlastní

Postní doba s chebskou farností

POSTNÍ NABÍDKA CHEBSKÉ FARNOSTI

Podněty ke slavení Velikonoc 2021 najdete zde:

Postní doba 2021 online V naší farnosti jste zváni vstoupit do postní doby skrze doma prožité znamení POPELCE jako naděje pro všechny:

Během postní doby jsme zváni modlit se křížovou cestu, jako např.:

I v postní době pokračuje každodenní modlitba živého růžence za zvládnutí pandemie:

Je možné se s námi propojit v modlitbě při slavení postních bohoslužeb (odkazy na LIVE vysílání budou zpřístupňovány vždy ve čtvrtek před příslušnou nedělí; po dané neděli pak na nich bude k dispozici jak VIDEO, tak AUDIO záznam bohoslužby slova):

Můžete se také inspirovat seminářem Uvedení do kontemplace podle encykliky papeže Františka Laudato si'

Pro postní neděle se nabízí Postní kalendář 2021 s Laudato si'

Na každý den postní doby pak Postní ekologický kalendář s ČKES

Pro rodiny s dětmi: Netradiční křížová cesta s dětmi

Pokud byste se na neděli chtěl někdo připravovat předem, jsou vám k dispozici záznamy z loňské postní doby:

Podněty pro prožití Velikonoc z Biskupství plzeňského:

Podněty pro prožití postní doby z Biskupství plzeňského

Ve všední dny se na tomto odkaze můžete těšit na krátká ranní Postní nadechnutí.

Každou neděli až do Velikonoc vás bude čekat Postní výzva (postní výzvy připravují Tomáš Holub, Petr Bauchner, Pavel Frývaldský, Robert Bergman, Karel Plavec, a Bogdan Stępień).

Z další nabídky biskupství vybíráme:
  • 28. 2. od 9:30: Streamovaná bohoslužba s biskupem Tomášem ZDE
  • 17. 3. od 9:00: Streamovaná bohoslužba za oběti pandemie, za nemocné a zdravotníky s biskupem Tomášem ZDE
  • 20. 3. od 9:30 do 12:30: Online rekolekce s biskupem Tomášem "Pokání a naše úhybné manévry" ZDE
  • Venkovní křížové cesty v diecézi ZDE
  • Netradiční křížová cesta s dětmi
  • Postní balíček pro ženy - ZDE (Karolína, www.mojebilemisto.cz)
  • Postní kapky 2021 (P. Hofírek) - citáty, modlitby a zamyšlení ZDE

Pozvání k postním online křížovým cestám ekologického obrácení

Po celou letošní dobu postní je možné se modlit křížovou cestu ekologického obrácení online, a to vždy v úterý v 18 hod. Text je možno stáhnout ZDE. Online přenášená modlitba bude probíhat ve virtuální místnosti ZitLaudatoSiCeskaRepublika na Jitsi Meet a bude provázena obrazy jednotlivých zastavení. K účasti stačí v úterý postní doby po 18. hodině rozkliknout následující odkaz:

meet.jit.si/ZitLaudatoSiCeskaRepublika

Podněty k postní době z farnosti sv. Filipa a Jakauba Zlín