Aktuální články Zpravodaje

ThChTeam na Božské dovolené

Dračí pokladJak letošní, již dvanáctou farní dovolenou (viz Božská komedie aneb Cesta do ráje) strávil náš ThChTeam (Agas7, Ježivorka, Koralínka, David, Adélka, Jeňa, Eva, Honza a příležitostně i další) a co všechno se mu podařilo odlovit? Suma sumárum to bylo 31 kešek, spousta zážitků a ještě více nádhery.

Konkrétně a kačersky:

  • Cestou na Orlík jsme se v neděli rozcvičili ve Stříbře na Děkanském kostele (při hledání náročného úkrytu zazářil Davídek) a Minoritskách zahradách (s krásným výhledem přes údolí).
  • V pondělí jsme zvládli pár zastávek kolem Kamýku, jako např. tajuplný Židovský hřbitov, hezkou Vyhlídku na Kamýk (Karolinka ji vylezla bokem jako pavoučí žena), Kamýcký most (Agas7 s Davídkem tady měli pánskou jízdu), Vrškamýk (zřícenina gotického hradu navštívená různými částmi týmu v různých sestavách a časech) a na závěr Makovou horu (krásné poutní místo s legračním panem farářem, kde jsme s Agasem7 slavili bohoslužbu).
  • V úterý si běžecká sekce našeho týmu ráno odskočila na Borůvkovou horu a pak jsme se již společně vypravili na pohodovou, asi 4,5 km dlouhou sérii 10 kešek s bonusem Vzpoura trpaslíků, při které jsme s částí týmu, která autem zachraňovala chodce, zvládli i Kapličku sv. Marka. Po dobrém obědě v Židovně na Vysokém Chlumci si Adélka s Davidem skočili pro poklad do Infocentra a část týmu, na kterou bylo dlouhé čekání v Klášteře Naší Paní nad Vltavou, si během nešpor odskočila i pro stejnojmennou krabku do lesa. V noci jsme se pak vypravili autem na Zvíkov, odkud jsme vyrazili na dobrodružnou noční výpravu po stopách Zeleného ďábla.
  • Alespoň tříčlenná část týmu si pak o středečním dni volna nenechala ujít tři keškařské vrcholy letošní farní dovolené, Cestu očistcemÚdolí smrti a Cestu do ráje (které daly název celému našemu pobytu na Orlíku).
  • Ve čtvrtek přes den jsme pak někteří pod Ježivorky vedením zvládli Onen svět a vyluštili a dohledali Premonstrátský klášter v Milevsku. Večer se pak mládež a mírně pokročilí vypravili na další zlatý hřeb celého pobytu, za Dračím pokladem, přičemž cestou zpět jsme se stavěli ještě pro již dříve vyluštěné Orlické hnízdo.
  • V pátek jsme si od březnického zámku v dešti s Davídkem a Adélkou již odskočili odlovit jen Quack, quack, na další hezké březnické kešky už nezbyl čas (třeba proto, že nás na dlouho zaujala samotná synagoga).
  • V sobotu už lovila asi jen samotná Ježivorka (Památník Vojna, Svatohorské obrazy...).

Spoustu z toho, co jsme měli připravené v "zásobě", jsme sice nestihli, ale nejsme přeci žádní honibodi. I tak (nebo právě proto) jsme si užili nádherný týden v krásné přírodě a milými souputníky - a to i díky mnohým inspiracím z listingů ulovených či plánovaných kešek.

Agas7

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.