Aktuality a novinky ze života farnosti

Farní dovolená 2016: Božská komedie na Orlíku

Téma: Cesta do ráje aneb Božská komedie

Božská komedieJestliže vloni pro nás v Českém ráji byl inspirací středověká francouzská píseň "Ad mortem festinamus" (spěcháme vstříc smrti), tematickou inspirací pro letošní dovolenou na Orlíku bude jedno z nejvýznačnějších děl světové literatury, monumentální duchovní epos a alegorie křesťanského života, Danteho Božská komedie. Stručně se s tímto dílem mohou účastníci dovolené seznámit např. ZDE či ZDE, podrobněji pak ZDE či ZDE, celé si jej mohou v překladu Jaroslava Vrchlického prostudovat ZDE.

Lokalita: Rekreační areál ORLÍK - LOUŽEK (viz také ZDE). Máme k dispozici 3 celé chaty, každá chata má kapacitu 15 – 20 lůžek. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení (WC, sprcha), v chatě je 6 samostatných pokojů. Budovy v areálu jsou propojeny chodníky a cestami. Jsou přístupné po krátkém schodišti v mírném svahu. Chaty mají pokoje v přízemí a v patře.

Cena 2.700 Kč dospělý; senioři 2.600 Kč; děti do 12 let ½ strava 2.100 Kč; děti bez stravy 1.500 Kč; dítě bez nároku na lůžko a stravu zdarma; malý pes za příplatek.

Orlík - Loužek (Farní dovolená 2016)Možné výlety do okolí: Vysoký Chlumec (hrad, skanzen, pivovar), poutní místo Svatá HoraLangova rozhlednarozhledna Kuníčekzámek Březnicepoutní místo Maková horaměsto Příbrampamátník Vojna u PříbramiHornické muzeum Příbrampremonstrátský klášter Milevskopietní místo Letyvyhořelý kostel v Mirovicích

Pro ultramaratonce: Běh kolem Orlické přehrady (100 km) ;-)

Pro kačery (viz ThChTeam) se zde kromě spousty běžných tematických kešek kolem přehrady Orlík a na výše uvedených destinacích v regionu nabízí tři zajímavé série:

Přihlášky a manuály ke stažení zde:

Přihlášky posílejte mailem nebo přineste osobně do farní kanceláře nejpozději do 31. 5. 2016 do 24:00. Děkujeme.

Dotazy, specifická přání či návrhy můžete vyjádřit Zdeňce Skubeničové (tel. 608 656 558; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Fotogalerie a dokumenty: