Förderverein Maria Loreto

Verein zur Erhaltung und Förderung der Wallfahrtskirche Maria Loreto se sídlem ve Waldsassenu byl založen v r. 1992. Jeho výlučným účelem je shromažďování prostředků na údržbu a rozvoj poutního místa Maria Loreto ve Starém Hroznatově u Chebu.

Tyto prostředky jsou shromažďovány členskými příspěvky a příjmem finančních darů a mohou být použity jen na účely, které určují stanovy spolku. Spolek byl založen jako dočasné sdružení dobrovolníků a může být kdykoli rozpuštěn.

Německý spolek je jedním ze subjektů, které se připojily ke společným Zásadám pro spolupráci na poutním místě Maria Loreto (Grundsätze für Zusammenarbeit im Wallfahrtsort Maria Loreto).

Webové stránky německého spolku s aktualitami ze života spolku i z dění na Loretě v němčině naleznete ZDE.

Die Website des Vereines in Deutsch und Tschechisch: HIER