Poutní místo Maria Loreto vás vítá

Maria Loreto

Areál poutního místa se veřejnosti otevře o Slavnosti Seslání Ducha svatého v neděli 31. 5. 2020 od 10:30 do 16:00 hod. V červnu pak bude otevřen vždy v sobotu a v neděli od 10:30 do 16:00. V červenci bude podle situace provoz rozšířen.

Poutní areál Maria Loreto (videoprezentace 2M Studio)

Loreta - Starý Hrozňatov (fotoprezentace Terezie 2012)

Maria Loreto (multina na Geocaching.com)

Jsme jeden Boží lid a máme být staviteli mostů přátelství, usmíření a porozumění mezi našimi národy. Je k tomu třeba navazovat přátelství mezi rodinami, mezi jednotlivci i mezi obcemi přes hranice, a tím budovat vzájemnou důvěru a odstraňovat předsudky.

Je dále třeba znát společnou historii s jejími klady a zápory, abychom se mohli podílet s úspěchem na hojení zranění z minulosti. A je též potřebné, aspoň podél hranic, se učit jazyk sousedů, abychom mohli lépe pěstovat vzájemné kontakty a lépe se poznávat. My, křesťané, máme mnohem víc společného, než ostatní naši spoluobčané z obou zemí.

Proto jsme povinni víc pro vzájemné smíření a dobré soužití udělat. Modlitbou i skutkem.

Za to prosím, k tomu žehnám všem, zvláště pak p. ing. Hartovi a jeho rodině, p. Kočímu a jeho spolupracovníkům i všem, kteří pro toto poutní místo už tolik vykonali.

Maria Loreto, 1. 10. 1995

+ František Radkovský, biskup plzeňský