Poloha a doprava na Loretu

Mapa okolí Lorety - klikni pro zvětšení

Loreta leží asi 10 km na jih od Chebu:
Loc: 50°1'34.449"N, 12°23'56.75"E

VIDEOPREZENTACE MARIA LORETO

Autem z Chebu

• z Chebu kolem Kauflandu, pak doprava na Podhard, opět doprava a poté doleva do Starého Hrozňatova a serpentinami nahoru nad Hrozňatov k poutnímu areálu (cesta vyznačena na přiložené mapce)
  • nebo z Chebu směrem na Svatý Kříž, za benzinkou pak odbočit doleva, pak doprava, přes Šlapany, serpentinou kolem potoka a lomu, nahoru doprava do Starého Hrozňatova a serpentinami nahoru nad Hrozňatov k poutnímu areálu
  • nebo z Chebu přes Háje úzkou asfaltkou na Šlapany, serpentinou kolem potoka a lomu, nahoru doprava do Starého Hrozňatova a serpentinami nahoru nad Hrozňatov k poutnímu areálu

Autem od Mariánských Lázní

• před sjezdem na Jesenickou přehradu odbočíme na Okrouhlou a Lipovou, kde se dáme doprava dolů k přehradě přes Dolní Lipinu, pak pravotočivou zatáčkou sjedeme k hornímu konci přehrady Jesenice a odbočíme doleva směr Starý Hrozňatov, odkud se pak serpentinami kolem zámku dostaneme k poutnímu areálu (cesta vyznačena na přiložené mapce)
  • nebo v pravotočivé zatáčce za Dolní Lipinou odbočíme zpět nahoru doleva (směrem na Kozly a Mýtinu, kam až ovšem nedojedeme), nahoře na kopci se dáme úzkou asfaltkou doprava dolů kolem zbořené keramičky a nahoru do kopce na poutní místo Maria Loreto

Autobusem z Chebu

Mapy okolí

Pro orientaci v okolí Lorety vám může pomoci mapa ze serveru mapy.cz (turistická známka).

Pokud byste potřebovali německý místopis, zkuste kliknout SEM nebo se mrknout na stránky německého Verein zur Erhaltung und Förderung der Wallfahrtskirche Maria Loreto in Altkinsberg, Egerland e.V.