Středisko Dolní Žandov

Dolní Žandov

Středisko Dolní Žandov pokrývá pastoračně území obcí Dolní Žandov a Milíkov (viz Území farnosti) s výjimkou služby centrálních funkčních středisek (charita, knihovna, penzion, centrum, kancelář).

Středisko Dolní Žandov je v rámci naší farnosti zřízeno proto, aby mohly být náležitě zohledňována pastorační a ekonomická specifika místního společenství křesťanů žijících či působících v této východní části naší farnosti.

Na této části území farnosti se kromě pravidelných bohoslužeb také nepravidelně schází malá domácí skupinka.

Kontaktními osobami střediska Dolní Žandov je Zdena Kyznarová a Blanka Jirásková.

V Dolním Žandově se také nachází Farní penzion, který však pastoračně, organizačně i ekonomicky tvoří samostatné středisko.

O obci a jejím společenském a kulturním životě se můžete něco dozvědět např. na oficiálních stránkách obce Dolní Žandov, ze Žandovských listů nebo na stránkách Klubu přátel Dolního Žandova. Na fotky z prostředí a života obce se pak můžete mrknout SEM.

S pohnutou historií obce se můžete seznámit např. ZDE (německy ZDE).