Středisko Cheb

Středisko Cheb pokrývá pastoračně území města Cheb (viz Území farnosti) s výjimkou pastorace na poutním místě Maria Loreto a služby ostatních funkčních středisek (charita, knihovna, penzion, centrum, kancelář).

Pastorační nabídka střediska Cheb se v podstatě kryje s centrální nabídkou prezentovanou za celou farnost v Hlavním menu.

Specifičností střediska Cheb jsou dlouhodobě rozvíjené partnerské vztahy s Městem Cheb: bývalý farář Petr Bauchner byl např. členem Komise pro strategický rozvoj (viz Strategický plán města Cheb), zástupci farní charity se podíleli na vzniku Komunitního plánu sociálních služeb města Cheb, město Cheb skrze Nadační fond Historický Cheb zorganizovalo obnovu věží kostela sv. Mikuláše a plánuje obnovu areálu františkánského kláštera, kde v kostele Zvěstování Panny Marie má farnost věcné břemeno ke slavení vlastních liturgických slavností.

Ekonomicky jsou pod střediskem Cheb vedeny dva z našich funkčních kostelů, a to kostel sv. Mikuláše a kostel sv. Václava (pro základní informace o kostelích viz sekce Turisté).

Možnosti finanční podpory pastorace či údržby kostelů jsou předestřeny ZDE.

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.