Středisko Cheb

Středisko Cheb pokrývá pastoračně území města Cheb (viz Území farnosti) s výjimkou pastorace na poutním místě Maria Loreto a služby ostatních funkčních středisek (charita, knihovna, penzion, centrum, kancelář).

Pastorační nabídka střediska Cheb se v podstatě kryje s centrální nabídkou prezentovanou za celou farnost v Hlavním menu.

Specifičností střediska Cheb jsou dlouhodobě rozvíjené partnerské vztahy s Městem Cheb: bývalý farář Petr Bauchner byl např. členem Komise pro strategický rozvoj (viz Strategický plán města Cheb), zástupci farní charity se podíleli na vzniku Komunitního plánu sociálních služeb města Cheb, město Cheb skrze Nadační fond Historický Cheb zorganizovalo obnovu věží kostela sv. Mikuláše a plánuje obnovu areálu františkánského kláštera, kde v kostele Zvěstování Panny Marie má farnost věcné břemeno ke slavení vlastních liturgických slavností.

Ekonomicky jsou pod střediskem Cheb vedeny dva z našich funkčních kostelů, a to kostel sv. Mikuláše a kostel sv. Václava (pro základní informace o kostelích viz sekce Turisté).

Možnosti finanční podpory pastorace či údržby kostelů jsou předestřeny ZDE.