Služby pro seniory

Náplň služby seniorům

Charitní služba seniorům je v naší farnosti realizována především jako dobrovolnická služba v domovech pro seniory, kde dobrovolníci působí jako společníci osamělých obyvatel. Mohou jim např. individuálně jednou za týden či čtrnáct dní navštěvovat (zpočátku sněkým zkušenějším), pomáhat se psaním dopisů, předčítat z knih, trávit snimi čas společnými rozhovory, přinášejí nové informace a podněty. Jindy zas třeba připraví nějaký skupinový projekt a hravou formou klientům umožňují znovu získat kontakt se sociálním prostředím. Patří sem také služba farního taxi.

Kdo se službě věnuje

Službě se věnují především dobrovolníci z řad věřících naší farnosti. Do služby se však skrze naše dobrovolnické centrum zapojují i mladí studenti středních škol, zpočátku v doprovodu již zkušenějších dobrovolníků. Vítaná je též iniciativa nových zájemců o tuto službu (zájemci se mohou orientovat na stránkách dobrovolnického centra).

Kde služba již funguje

Službu se snažíme zprostředkovávat především v DPS Dragounská v Chebu či DPS Skalka v Chebu, příležitostně i v domácnostech.

Kontaktní osoby služby

Vedoucím služby je Petr Hruška (tel. 608 656 557), na kterého je možné se obracet při jakýchkoli nejasnostech. Dobrovolníky pak prakticky koordinuje Eva Kolafová (tel. 731 619 729).

Možnost zapojení se

Do této služby je možné se zapojit skrze naše dobrovolnické centrum a jeho program Bolest a moudrost.