Charitativní či diakonické služby

Církev je Boží rodinou ve světě. V této rodině nesmí být nikdo, kdo by trpěl kvůli nedostatku toho, co je pro život nezbytné. Zároveň však caritas - agapé (nezištná láska k bližnímu) překračuje hranice církve. Podobenství o milosrdném Samaritánovi zůstává měřítkem, které ukládá univerzalitu lásky, již je třeba uplatňovat vůči potřebnému člověku, s nímž jsme se setkali "náhodou" (srov. Lk 10,31).

papež Benedikt XVI., encyklika Deus caritas est, odd. 25

Nabídka a rozvoj diakonických (z řec. "diakonia" = služba) či charitativních (z lat. "caritas" = nezištná láska) služeb vůči těm, kteří trpí jakoukoli nouzí či bolestí, je tedy jednou ze základních částí poslání farnosti (nazývanou prostě "služba").

Protože rozvíjení takovýchto služeb na území farnosti vyžaduje širší spolupráci s celou místní církví (diecézí) jsou charitativní služby v naší farnosti většinou organizovány pod hlavičkou Farní charity Cheb, případně Dobrovolnického centra při Farní charitě, ve spolupráci s Diecézní charitou Plzeň a jejími chebskými projekty, případně s dalšími organizacemi jako např. Hospic sv. Jiří nebo K-Centrum o. s. Kotec.

Vlastní diakonické služby farnosti:

Pro další informace si můžete napsat na kontaktní formulář naší farní charity nebo zavolat na tam uvedená telefonní čísla.

Charitativní, sociální a zdravotní služby našich partnerů: