Organizace benefičních akcí a sbírek

Farní charita se ve spolupráci s Římskokatolickou farností Cheb dlouhodobě věnuje získávání finanční, materiální či dalších druhů podpory svých vlastních služeb, služeb partnerských organizací (především Hospice Sv. Jiří), či různých jednorázových lokálních potřeb (účelové sbírky) nebo nadregionálních krizových situací (zde většinou ve spolupráci s krizovými či humanitárními projekty Diecézní charity Plzeň či Charity Česká republika). 

Přes své dobrovolnické centrum se také naše farní charita snaží shánět dobrovolníky pro organizaci benefičních akcí a projektů jiných organizací. 

Tradičními benefičními akcemi, které farní charita organizuje, spoluorganizuje či podporuje jsou např.:

Farní desátek: Do této finanční podpory se Římskokatolická farnost Cheb zapojuje i svým tzv. "farním desátkem", který na základě doporučení pastorační rady spočívá v tom, že farnost každý rok ze všech darů, které přijme a které nejsou účelově vázané, vypočítá 10%, ze kterých pak třetinu odvede do různých fondů solidarity na biskupství, třetinu věnuje nějakému regionálnímu charitativnímu, sociálnímu či misijnímu projektu a třetinou podpoří nějaký humanitární projekt v rozvojovém světě či krizových oblastech. Tyto projekty na počátku roku vybírá pastorační rada, ktrerá taká přijímá konkrétní návrhy na podporu (kontaktní formulář). 

Kontakt:

S potřebami či nabídkami spolupráce v této oblasti se obracejte na Evu Kolafovou.

 

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.