Aktuální články Zpravodaje

Marienweiher: My a oni?

Chebská pouť do Marienweiher Měla jsem letos na vybranou ze dvou poutí: buď jet autobusem do Medžugorje nebo jít pěšky z Chebu do Marienweiher. Volba byla poměrně snadná, protože pouť je příležitostí k putování, ke zpomalení z běžného shonu, k zamyšlení, k vybočení z denního rytmu, vybrala jsem si pouť pěší, kde je na to všechno větší prostor, a hlavně to měla být pouť s naší farností na rozdíl od té druhé.

Tak jsem se v pátek 9. září s ostatními poutníky českými i německými vydala na cestu. Ze začátku jsme se drželi pohromadě my Češi a Němci šli zvlášť. Tak trochu to bylo „my a oni“.

Mareienweiher 2011 - společně na cestěAle postupem času jsme se tak nějak osmělili a po vzoru těch, kterým němčina nedělá potíže, jsme se i my slabší dali do řeči.  Střídali jsme se v nesení kříže, v jazyce, kterým jsme se modlili, i v písních. K nejhezčím chvílím patřilo, když jsme při společném putování krásnou krajinou zpívali všichni hebrejsky. V těch chvílích bylo možné uvěřit v odpuštění starých vzájemných křivd i v usmíření.

Postupně během naší poutě, jak jsme blížili cíli, jsme už kráčeli všichni pohromadě. I bez velkých řečí jsme najednou byli my. Jedna skupina, co si pomáhá. Vyvrcholením cesty byla ta krásná společná bohoslužba v poutní basilice v Marienweiher.

Společné posezení všech poutníků na závěr v hospůdce už bylo jen takovou tečkou, která zpečetila slib, že příští pouť bude zase společná a třeba pro změnu z Marienweiher na Loretu.

eko