Theocaching Cheb Team

Keška Zámecké skály u Webrovky

Tato pracovní stránka je věnována aktivitám chebských farníků, které jakýmkoli způsobem propojují náš duchovní život (řecky "theos" = Bůh) s praktikami, postupy či symbolikou celosvětově rozšířené hry zvané geocaching (angl. "cache" = skrýš). Na geocaching.com tuto povedenou partu najdete pod nickem ThChTeam. Základní info o geocachingu najdete např. na www.kesky.cz, případně na tomto VIDEUnebo si pusťte oblíbená hudební videa od Bojánků FTF či TEN KDO SI HRAJE...

Dále nabízíme pozvánku na akce, zprávy z akcí, trochu pojmologie a malý rozcestník.

Userfriendly URL: www.theocaching.farnostcheb.cz

Pozvánky na akce ThChTeamu

Fotky a zprávy z výprav ThChTeamu

Po ročním fungování jsme mohli v úterý 16. července 2013 oslavit

ÚLOVEK ThChTeamu č. 100 - Poklad kapitána Flinta!

Po dvouletém fungování jsme mohli v pondělí 28. července 2014 oslavit

ÚLOVEK ThChTeamu č. 200 - Nestvůra z Hánova parku!

Po tříletém fungování jsme mohli v neděli 11. října 2015 oslavit

ÚLOVEK ThChTeamu č. 300 - Drive In am Kapellenberg!

Po pěti a půlročním fungování jsme mohli v pátek 2. února 2018 oslavit

ÚLOVEK ThChTeamu č. 400 - Za pokladem # 2

Trocha theocachingové pojmologie

Když jsem po zkušenosti z Domaslavi přemýšlel, jak s našimi dětmi navázat na docela zajímavou porci energie, kterou jsem vytušil ve spojení našeho křesťanského "hledačství" s hravostí a dobrodružstvím skrytými v geocachingu, napadlo mě slovíčko "theocaching". "Theos" je řecké slovíčko odpovídající našemu "Bůh", anglický výraz "cache" se pak používá po označení skrýše, úkrytu, zásobníku, ve výpočetní technice je to pak termín označující vyrovnávací paměť, do které se dočasně ukládají informace důležité pro momentálně probíhající datové procesy. V tomto smyslu mi připadalo docela vtipné spojením "theo-caching" označit aktivity, které nějakým způsobem propojují náš duchovní život (život s Bohem) s praktikami, postupy či symbolikou geocachingu. V tomto širokém smyslu (zahrnujícím v podstatě všechna pojetí uvedená v podrobnější reflexi různých typů theocachingu vyskytující se na internetu) je také slovíčko "theocaching" používáno na těchto stránkách.

Malý rozcestník theocachingu

Rozcestník klasického geocachingu