Farní skupiny

společenstvíSpolečenství, skupiny a spolky

Ve farnosti se pravidelně či nepravidelně setkává několik různých skupin různého složení či zaměření.

Charakteristickým znakem některých z těchto skupin je to, že se nescházejí nutně (nebo alespoň ne prvotně) kolem nějakého společného úkolu ve farnosti, ale spíše na základě potřeby sdílet celou šíři křesťanského života (někdy i včetně společné služby) s ostatními křesťany v konkrétních osobních vztazích. Jiné skupiny spojuje prvotně spíše nějaký společný cíl, avšak na cestě k němu se pokouší prožívat a sdílet i další rozměry křesťanského života.

Kliknutím na výše uvedené odkazy se o nich můžete dozvědět něco víc a když budete mít chuť, můžete na setkání některé z nich i zavítat osobně.

Zajímavé inspirace pro život a službu malých společenství:

Služebné týmy

malesp_orig

Kromě skupin, které mají víceméně ráz malých společenství, ve farnosti existují i různé konkrétní služby či služebné týmy. Tyto služby či týmy jsou představeny v jiných sekcích tohoto webu, avšak protože i tam často jde o setkávání víry a sdílení života z víry, uvádíme jejich přehled i zde.