Podle rubrik

Slovo faráře na květen

Moji milí,

povelikonoční dny přinesly překotný vývoj ve státních opatřeních na zmírnění následků pandemie koronaviru. Je náročné sledovat, od kdy je co nově povoleno, jaké změny během týdne v těchto termínech nastanou a jak to přesně chápat. Do tohoto poměrně chaotického scénáře zapadá i téma umožnění slavení bohoslužeb.

Více jsem vám o tom napsal ve svém Slovu faráře na 3. týden velikonoční. Níže se pokusím vše shrnout do tří bodů. Ovšem s výhradou, že situace se mění den ze dne a příští týden může být něco zase jinak.

1. MŠE SVATÉ PRO SKUPINY: Kdokoli z farnosti se domluví s několika dalšími farníky, kteří mají spolu něco společného (rodina, společenství, klub, spolek, tým, skupina přátel), může mi zavolat a domluvit se na slavení mše svaté kdykoli během týdne (včetně neděle mimo čas farní mše svaté – viz dále). Tuto možnost biskup Tomáš v souladu s doporučeními odborníků ovšem nedoporučuje využívat ohroženými skupinami věřících (vysoký věk, chronická onemocnění, problémy s tlakem, snížená imunita, astmatické problémy, cukrovka, onkologická diagnóza apod.), případně těm, kteří s lidmi z těchto ohrožených skupin žijí v jedné domácnosti (kvůli riziku nechtěného přenosu nákazy do domácnosti).

2. SVÁTOST SMÍŘENÍ A SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ: Můžete přijít každý pátek mezi 12:00 a 16:00 do chrámu sv. Mikuláše a Alžběty, kde pro vás budu k dispozici pro svátost smíření a individuální podání svatého přijímání, případně pro předání svatého přijímání pro donesení vašim rodinným příslušníkům. Pokud vám čas či místo nevyhovuje, zavolejte, můžeme se domluvit na jindy a spojit to třeba s procházkou či se sejít ve farním sále. Návštěvy v domácnostech se svatým přijímáním kromě rodinných příslušníků, podání viatika (podání eucharistie umírajícímu) a dalších výjimečných situací zatím v naší farnosti stále ještě možné nejsou, a to z hygienických důvodů (možnost nechtěného nebezpečného přenosu nákazy na další farníky z ohrožené skupiny). Výjimečné situace prosím se mnou co nejdříve telefonicky konzultujte, zkusíme najít řešení.

3. ZAJIŠTĚNÍ FARNÍ NEDĚLNÍ MŠE SVATÉ: Pokračuje slavení farní nedělní mše svaté zajišťované malým služebným týmem a vysílané od 10:00 z farní kaple sv. Jana. Veřejné farní nedělní mše svaté se ani pro omezený počet farníků zatím ve farnosti z důvodu krizové epidemiologické situace na Chebsku stále ještě nekonají. Všichni jsou biskupem plzeňským stále dispenzováni od povinnosti v neděli se účastnit mše svaté a jsou povzbuzováni slavit den Páně domácí bohoslužbou slova případně dle možností a potřeby podpořenou sledováním online přenosu nebo jakékoli mše v televizi či v rozhlase. Pokud by ovšem nějaká konkrétní skupina (rodina, společenství, klub, spolek, tým, skupina přátel) byla ochotná mít v neděli službu, může mi její zástupce zavolat a nabídnout, že místo pastorační rady a dalších dosavadních spolupracujících zajistí vysílání této mše svaté (příprava prostoru, čtení, přímluvy, ohlášky, zvuk, hudba, streamování do YouTube, úklid a vydesinfikování prostoru po mši).

Víte o někom, kdo nemá žádnou skupinu a chtěl by spolu s někým mši slavit? Adoptujte jej do své! Jste sami? Zkuste se do nějaké zavedené skupiny přidat, nebo mi zavolejte, třeba řešení najdeme! Víte o někom, kdo o těchto nových možnostech neví? Zavolejte mu a proberte to s ním!

Chcete-li se dozvědět více:

(farní informace ohledně epidemie)

(přenos farních mší a další inspirace)

Další možnosti kontaktu:

(každou neděli po farní mši)

(registrace ve farní kartotéce, která nám umožní vám zasílat aktuální informace na vámi uvedenou emailovou adresu)

Kontakty:

  • Telefon farář: 608 656 557
  • Telefon farní charita: 731 619 729
  • Telefon farní kancelář: 731 619 762
  • Email pastorační rada:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Díky za vaši pozornost, ohleduplnost a pochopení pro tyto zatím omezené možnosti, na kterých jsme se po pečlivé úvaze a po poradě s lékaři pro nejbližší dobu shodli s celou pastorační radou. Pokud se situace změní, dáme ihned vědět.

Pokud vás zajímá, jak jsem předešlé týdny prožíval osobně, můžete se mrknout na další stránky Zpravodaje, kde kromě toho najdete zkušenosti i několika dalších farníků. Budeme moc rádi, když do redakce Zpravodaje napíšete své zkušenosti i vy sami (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Na záznamy z Velikonoc se můžete podívat na www.velikonoce.farnostcheb.cz.

farář Petr

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.