Podle rubrik

Výzva lásky

Výzva lásky - Mé manželství je ohnivzdorné„Písmo říká, že Bůh zamýšlel a stvořil manželství jako něco velmi dobrého. Manželství je nádherným, drahocenným darem. Bůh používá manželství k tomu, aby nám pomohl odstranit osamělost, rozmnožit naši plodnost, založit rodiny, vychovávat děti, radovat se ze života a aby nás mohl zahrnovat požehnáním vztahové intimity. Avšak k tomu všemu manželství také navíc ukazuje na naši potřebu růstu, na potřebu vypořádat se s našimi vlastními problémy a s naším vlastním sobectvím za pomoci našeho celoživotního partnera. Pokud jsme učenliví, naučíme se oné jediné věci, která je v manželství nejdůležitější – milovat. Toto mocné pouto nás vede po stezce, na které se učíme jak druhého nedokonalého člověka milovat bezpodmínečně. A to je nádherné. A ovšem také obtížné. A v každém případě život proměňující.“

pdf Výzva lásky - ukázka z knihy

Knihu Výzva lásky vydalo nakladatelství Návrat domů v roce 2011 (objednávky ZDE).

Další související prameny v angličtině:

Těmito slovy začíná kniha Stephena a Alexe Kendrickových nazvaná Výzva lásky (Love Dare; ukázka prvních 10 dnů ke stažení ZDE). Knihu v roce 2011 vydalo nakladatelství Návrat domů (objednávky ZDE).

Výzva lásky

Kniha (která se ve světě stala bestsellerem – k dnešnímu dni bylo prodáno již přes tři miliony výtisků a dalších tři a půl milionu je v tisku) je koncipována jako čtyřicetidenní pouť vedoucí k novému odkrytí moci bezpodmínečné partnerské lásky zakořeněné v Boží lásce k nám. Každý den této cesty je diskutován určitý jedinečný aspekt lásky, každý den je čtenář vyzván udělat něco velmi konkrétního pro svého partnera a každý den je v knize místo pro vaše vlastní poznámky zachycující to, co jste se o sobě, o druhém či o lásce samotné ten den dozvěděli a co momentálně prožíváte.

Přijmeš tuto náročnou výzvu?Ovšem cesta, na kterou tato kniha zve, není žádnou zamilovanou procházkou růžovým sadem. Naopak – hned na úvod zde najdeme následující varovná slova:

„Přijměte, prosím, tato úvodní slova jako varování. Tuto čtyřicetidenní cestu totiž nelze brát na lehkou váhu. Je to náročný a často obtížný proces. Avšak je to také proces, který je velmi naplňující. Přijmout tuto výzvu vyžaduje rozhodnou mysl a velkou odhodlanost. Není dobře, pustíte-li se do ní jen tak na zkoušku. Ti, kteří to předčasně vzdají, se tak totiž připraví o velký zisk. Jestliže se zavážete věnovat se této výzvě denně po čtyřicet dní, může to změnit vaše životy a vaše manželství. Zkuste tyto stránky chápat jako odkaz těch, kteří touto cestou prošli před vámi.“

film Fireproof

Fireproof aneb Zkouška ohněm

A právě tento rozměr, rozměr podpory těch, kteří touto cestou prošli před námi, je v pozadí silného příběhu, který byl zpracován do filmové podoby desítkami dobrovolníků z jednoho křesťanského sboru pod vedením malého týmu profesionálů. Film se jmenuje Fireproof ("Ohnivzdorný", "Zkouška ohněm" či "V jednom ohni") a spolu s dalšími filmy s manželskou tématikou jsme jej promítali v rámci únorového Týdne manželství od 7. do 14. 2. (podrobnosti ZDE).

Hlavní postava filmového příběhu, kapitán Caleb, ve své profesi hasiče velmi poctivě žije podle staré hasičské zásady: „Nikdy neopouštěj svého partnera, když zaostává.“ Doma, v uprostřed ochlazujících se vztahů svého manželství, však žije podle svých vlastních pravidel.

Když Calebovo manželka Catherine dospívala, vždy snila o tom, že si jednou vezme milujícího a statečného hasiče… podobného jejímu vlastnímu dědečkovi. Nyní, sedm let po svatbě, Catherine marně dumá nad tím, kdy přestala být pro svého manžela „dost dobrou“.

Když je už rozvod na spadnutí, Calebův otec přesvědčí svého syna, aby se ještě pokusil o jeden 40-denní experiment… o jakousi „výzvu lásky“… Caleb nakonec souhlasí, i když spíše kvůli svému otci, než že by ještě věřil v záchranu svého manželství. Když navíc Caleb zjistí, že témata jednotlivých dní úzce souvisí i s křesťanskou vírou, kterou jeho rodiče nedávno objevili, stává se ještě více nedůvěřivým… Pak se v něm ale přeci jen něco pohne…

Avšak není již příliš pozdě, aby dokázal udělat své manželství „ohnivzdorným“? Caleb ve svém zaměstnání znovu a znovu zachraňuje životy cizích lidí. Nyní před ním stojí úkol zachránit srdce své vlastní ženy…

Podpůrná skupina Výzva lásky

Protože mnohým manželským párům či jednotlivcům může pomoci sdílení s dalšími páry, případně psychologické či pastýřské poradenství, uvažujeme o založení podpůrné skupiny „Výzva lásky“. Ta by byla určená pro lidi žijící v manželství (ať už celé páry nebo jednotlivce), kteří vnímají potřebu podpory na své cestě růstu ve vztahu s partnerem, případně poradenství v různých oblastech manželského či rodinného života (komunikace, zvládání konfliktů či krizí, vnímání a naplňování potřeb druhého, odpuštění, sexualita, spiritualita, výchova dětí apod.).

Skupina by se podle domluvy setkávala jednou za jeden až dva měsíce. Zpočátku by se její členové mohli sdílet o zkušenosti s prací s materiálem „Výzva lásky“, na což by pak navázal další rozvoj.

Náplní setkání by bylo osobní sdílení (případně rozdělené do podskupin mužů a žen), společná modlitba, pastýřská či poradenská služba přizvaných odborníků, služba vzájemné modlitby apod.

Zájemci se mohou ozvat na můj kontaktní formulář, případně do komentářů pod článkem., abychom je mohli zkontaktovat a domluvit místo a čas setkávání.
Petr Hruška

pdf Výzva lásky - ukázka z knihy

Knihu Výzva lásky vydalo nakladatelství Návrat domů v roce 2011 (objednávky ZDE).

Další související prameny:

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.