Podle rubrik

Recenze - Mezi mužem a ženou

Stefano Guarinelli: Mezi mužem a ženou„Paní Julie, dověděla jsem se o smrti vašeho manžela“, volá procítěně nájemnice z posledního patra a obejme ji. „Díky“ šeptá dojatá Julie a neví co dodat. Sousedka ji ale zbaví rozpaků a pokračuje: „Váš manžel, takový hodný člověk umřel, to není žádná spravedlnost. Proč, u všech čertů, neumřel ten můj? Už aby to bylo a šel hned do pekla, kam patří!“

Anděla potkala v pekařství sousedku a se slzami v očích jí vyprávěla, že jejich syn se chce stát knězem. Sousedka se jí snažila utěšit: „No představte si, že by byl třeba narkoman“.

Toto jsou dva ze čtyřiceti krátkých příběhů, které vypráví Stefano Guarinelli. Kněz milánské diecéze, teolog a psycholog, v knize Mezi mužem a ženou, zpracovává své zkušenosti z pastorace rodin. Každý příběh doprovází komentářem, který pomáhá zlepšit vztahy v rodině. Knihu si můžete zapůjčit ve farní knihovně.

JiříK