Podle rubrik

Výprava dětí za dárkem pro maminku

Lída HruškováMalý dárek pro moji maminku i pro všechny ostatní mámy, kterých si vážím...

audio  Kázání na Svátek matek 2010 (Petr Hruška, 21 min.) (3.66 MB) - DETAILY

Dále v článku si můžete přečíst "report" z výpravy dětí za "radostí z maminky" během bohoslužby slova na Svátek matek:

Některé odpovědi děti, v čem jim jejich maminka naposledy udělala největší radost. Fakt jsem se musela hodne držet a nesmát se. Jsem ráda, že v sále nepromluvily..:-))) Asi by bylo trochu pozdvižení :-)) :

  • Uvařila špagety, které slíbila.
  • Koupila mi "tohohletoho" (držel v ručičce plyšového) pejska.
  • Odešla pryč a já mohl celé odpoledne v klidu hrát hry na pc.

Pak nás přerušil křik jednoho cizího chlapečka, který ležel na kopci mezi pampeliškama, držel se za nohu a křičel. Děti zkoprněly. Chtěla jsem k němu běžet, ale nějaký pán - jeho otec - mě zarazil a řekl, že jeho syn je autista. A děti pak zapomněly na maminky a pořád se mě vyptávaly, co to je autista. Snažila jsem se jim jejich slovy vyvetlit, ze jsou to děti, ktere žijí "v jiném světě" a některé jejich projevy, častí vysoké IQ, přecitlivělost na hluk, obavy z neznámého prostředí a lidí (proto mě ten pán varoval, že to je autista, abych k němu nesla a on se nebal). A pak jsem jim povidala o autistickém chlapci, kterého mamina učila před patnácti lety. Trošku se nám prostě změnila koncepce té dětské procházky. Někdy to už tak bývá...

JaKo

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.