Podle rubrik

Setkání u rybníku Siloe

Členové pastorační rady spolu s těmi, kteří se faráři přihlásili z řad farnic a farníků, kteří jsou ve farnosti zodpovědní za nějakou skupinu lidí, odjeli v pátek 8. dubna do Nového Dvora.

V trapistickém klášteře pak strávili celých 24 hodin a měli možnost tento čas využít k osobní modlitbě, k denní modlitbě církve v kostele s bratry trapisty, četbou Písma a v tichém rozjímání. Páter Petr Hruška nabídl účastníkům několik biblických katechezí a osobní doprovázení a někteří využili nabídku, jít ke svátosti smíření k němu či k trapistickému knězi.

Závěr setkání se nesl v duchu výzvy, aby každý přemýšlel, jaké je jeho místo a poslání („Siloe“ = „poslaný“; Jan 9) ve farnosti, v rodině a všude tam, kam přijde.

jak