Podle rubrik

Noc kostelů

Noc kostelů, která byla letos v Chebu poprvé, jsem prožila v roli „vítače,“ uvaděče, příležitostného průvodce a organizátora v kostele sv. Mikuláše. Souhlasila jsem s těmi rolemi ve víře, že budu dalším dobrovolníkem po hodině či dvou vystřídána. Nestalo se, protože dobrovolníků bylo málo. Tak jsem v kostele strávila dobu od sedmnácti hodin do půlnoci.

A nelitovala jsem. Naopak. Zájem o prohlídku kostela a koncertů, které se v něm konaly, předčil všechna moje očekávání. Lidé různého věku, rodiny s dětmi, chebští i mimo- chebští stále zaplňovali kostel a na jejich tvářích a z jejich reakcí bylo zřejmé, jak se jim vše líbí, jak na ně působí prostředí a atmosféra, která je v chrámu Páně. Mnozí odcházeli se slovy, že jsme jim připravili nádherný večer. A tak i já jsem prožívala velkou radost z toho krásného lidského společenství a vůbec mi nevadilo, že jsem unavená, že mě bolí nohy a že už pomalu nemůžu mluvit. Přeji návštěvníkům našich kostelů, aby si do svých domovů odnášeli nejen poznání krásy interiérů, ale aby odcházeli poznamenaní Boží přítomností.

jak