Podle rubrik

Noc kostelů poprvé v Chebu

Noc kostelů 2010 - sv. BartolomějV loňském roce se poprvé v brněnské a plzeňské diecézi konala akce nazvaná Noc kostelů, která navázala na stejnou akci, jaká se již po několik let pravidelně koná v zahraničních metropolích. Letos se otevřely dveře kostelů, chrámů, kaplí, modliteben a sálů po celé České republice, aby ukázaly svou vstřícnou a přívětivou tvář, v pátek 28. května 2010.

Farní fotogalerie z chebské Noci kostelů

Fotogalerie z Noci kostelů (TIC)

Ohlédnutí za Nocí kostelů (TIC)

pdf  Chrámu zbývá naděje - výstava zmizelých kostelů (1.17 MB)

pdf  Chrámu zbývá naděje - meditace Petra Bauchnera (104.49 kB)

Program Noci kostelů v Chebu jsme zahájili v 19 hodin vyzváněním zvonů na kostele sv. Mikuláše a Alžběty.  Mimo něj byl ještě otevřen také Evangelický kostel, kostel sv. Kláry, kostel sv. Bartoloměje, kostel Zvěstování Panny Marie, kostel sv. Václava a modlitebna Bratrské jednoty baptistů.

Během večera mohli návštěvníci absolvovat v jednotlivých kostelích bohatý kulturní program. Konaly se koncerty, taneční představení, „souboj varhaníků“ nebo výstavy a byl připraven i program pro děti. Lidé mohli přicházet do sakrálních prostor na prohlídku míst, kam se jinak nedostanou – na varhanní kůry nebo do sakristie.

Letošním jednotícím mottem byl citát z knihy proroka Izaiáše: „Po celý den a po celou noc nikdy nebudou mlčet“ (Iz 62,6). Myslím, že toto motto se v Chebu podařilo naplnit moc hezky. Všechny zpřístupněné prostory ožily nečekaným přívalem návštěvníků, kteří si pochvalovali pestrý program. Jediné, na co si někteří stěžovali, bylo množství akcí, které prý během jediné noci nebylo možné stihnout. :)

eko

P. S. Děkujeme úplně všem, kteří nějakým způsobem pomohli při realizaci Noci kostelů, a přispěli tak k jejímu úspěchu.

Farní fotogalerie z chebské Noci kostelů

Fotogalerie z Noci kostelů (TIC)

Ohlédnutí za Nocí kostelů (TIC)

pdf Chrámu zbývá naděje - výstava zmizelých kostelů (1.17 MB)