Podle rubrik

Setkání spolupracovníků

V prosinci pastorační rada spolu s farním týmem uspořádala setkání pravidelných spolupracovníků farnosti a farní charity.

Z pozvaných 113 farníků či přátel farnosti, kteří se v uplynulém roce častěji podíleli na službách farnosti, se nás ve čtvrtek 12. 12. na faře sešlo 57.

Osobně jsem měl ze setkání velkou radost, protože na něm byla cítit velká vděčnost za možnost podílet se na poslání farnosti sdílet evangelium v našem okolí a ochota k další spolupráci na tomto poslání.

Jak jsem už říkal v kostele, podporu a obdiv samozřejmě zasluhujete i vy mnozí, kteří své poslání sdílet evangelium žijete především v prostoru svého osobního, rodinného, studijního, pracovního či společenského života a ke spolupráci na službách farnosti jako celku vám už kapacita nezbývá. Přesto jsme chtěli při této příležitosti poděkovat právě těm z vás, kterým vaše osobní situace dovoluje spolupracovat i takto a pomáhat tak skrze služby farnosti i ostatním farníkům a lidem, ke kterým jsme posláni, být lidmi, kteří vědí, že jsou v Kristu nesmírně obdarováni a o toto bohatství se dělí s druhými.

Během prezentace moniturující jednotlivé oblasti poslání farnosti byla vysvícena všechna jména spolupracovníků, kteří se do farních služeb zapojují. Každý pak (i ti, kteří se setkání zúčastnit nemohli) dostal malý symbolický dárek a záložku s následujícím textem:

„Jsme totiž Boží spolupracovníci, vy jste Boží pole, Boží stavba. Podle Boží milosti, která mi byla dána, položil jsem jako zkušený stavitel základy, dále na tom staví už jiný. Každý však ať se dívá, jak na tom dále staví. Neboť nikdo nemůže položit jiný základ nežli ten, který je už položen – a tím je Ježíš Kristus“ (1 Kor 3,9-11)

Milá sestro, milý bratře,

děkujeme Ti z celého srdce za Tvoji ochotu svým jedinečným způsobem se podílet na poslání naší chebské farnosti Žít život sloužící Životu. Vážíme si toho a vyprošujeme do nastávajícího roku naději na společné cestě, radost v Kristu a odvahu k další spolupráci na Božím poli.

P. Petr & pastorační rada farnosti

Ještě jednou tedy velké díky!

P. Petr

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.