Podle rubrik

Editorial prázdninového Zpravodaje

Tak nám konečně po mnoha týdnech skončila – doufejme, že už definitivně – hrozba pandemie a opatření, která měla zabránit šíření nebezpečného viru, se takřka úplně rozvolnila. Je sice třeba ještě dodržovat určitá bezpečnostní opatření, například při návštěvách společných prostor, třeba v kostelích, divadlech, obchodních centrech; byla zavedena i ve školách. Všichni ale už jen vzpomínáme na zcela novou zkušenost z doby přísné karantény, a u některých v tom může být i špetka nostalgie. Měla totiž i svá nesporná pozitiva – mnohé z nás vedla ke zklidnění. Bylo víc času i prostoru na přemýšlení i meditace. Opatření vedoucí k tomu, že jsme se nemohli stýkat se svými blízkými, zase řadu z nás vedla k tomu, že jsme najednou toužili být s nimi v intenzivnějším kontaktu, aspoň po telefonu, využívali se i videohovory k tomu, abychom si více než kdy jindy sdělovali, jak si navzájem scházíme a jak se máme rádi. Spousta lidí znovu objevovala krásy přírody. Za sebe mohu říci, že v době, kdy jsem ten volný čas využívala k procházkám v lesích, mne překvapilo, kolik lidí jsem na jindy vcelku opuštěných pěšinách v tu dobu potkávala.

Koronavirus pak do pozadí zatlačily zprávy o lokálních povodních a znovu v nás televizní zprávy budily soucit s těmi, kterým nečekané dešťové přívaly poničily domovy, majetek, způsobily škody. A byly i ztráty nejvyšší. Paradoxně v čase, kdy původní prognózy hrozily drtivým suchem a dalším katastrofálním úbytkem vody. No, aspoň v tom se to naštěstí nevyplnilo.

Vlastně je to tak se vším. Každý mrak má stříbrný okraj, jak říká jedno přísloví. A ona je to pravda. I do těch nejchmurnějších dnů a nejtěžších životních zkoušek vždy pronikne paprsek životodárného světla. Bůh je s námi, neopouští nás, i když to tak někdy, zvlášť jsme-li v tom průšvihu až po uši, nevypadá. Ale pak se vždy stačí na chvilku zastavit, a ten paprsek uvidíme. A vždy s sebou nese lásku a naději.

Hezké pohodové léto. A ať také všechny nadcházející dny i v podmračených časech prosvětlují paprsky Boží přítomnosti.

rym

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.