Dobrej den s Mikulášem

Možná Vám, milí koledníčci Tříkrálové sbírky, připadá, že jsme Vás letos s Dobrým dnem dost dlouho napínali, ale vězte, že to, co jsme nachystali, Vám to čekání snad vynahradí. Ten letošní prožijeme jako "mikulášký" a spojíme s ním odpoledne i tradiční "mikuláškou" pro děti z farnosti. 

Sejdeme se v sobotu 2. 12. 2017 v 10:00 hodin na faře a máme pro Vás nachystaný den plný her a překvapení. Součástí bude i společný oběd.

Odpoledne od 16:00 hodin budeme pokračovat ve Farním sále, kam snad přijde i Mikuláš a kam jsou zvány i ostatní děti a rodiče.

Závěr bude v cca 18:00 hodin.

Více informací dostanete během listopadu emailem či v ohláškách v kostele. Jenom Vás prosíme, abyste si tento termín již předem zapsali do svých kalendářů.

Srdečně Vás všechny zveme.

Eva Kolafová & Petr Hruška

Rádi byste pomohli dobré věci?

Hledáme dobrovolníky:

  • pro Noc kostelů
  • na Poutní maraton
  • do dvou rodin
  • do chrámu sv. Mikuláše

Číst dál...

Dobrovolnická párty pro Noc a Maraton

Pro všechny naše milé dobrovolníky, kteří pomáhali při Noci kostelů a při Poutním maratonu, jsme jako poděkování přichystali v pátek 27. června 2014 od 19:00 hodin na faře malé posezení. Část setkání bude patřit společnému sdílení zážitků z obou akcí a možná i nějaké překvapení. Prosím, abyste se do 24. června 2014 nahlásili na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Všichni, kdo pomáháte, jste srdečně zváni.                    

eko

Dobrovolnické centrum

V úterý 15. května se zástupkyně Dobrovolnického centra Farní charity Jana Karasová a Eva Kolafová setkaly s pěti studentkami chebského gymnázia. Dívky reagovaly na výzvu stát se dobrovolnicemi Farní charity.

Z rozhovoru vplynulo, že chtějí svou pomoc směřovat k návštěvní službě v domech pro seniory rády pomohou i při dalších charitních aktivitách. Tím se zapojí do našeho programu „Úžasní senioři". Ve středu 23. května navštíví klienty domova důchodců poprvé. Připojí se tak k šestici dobrovolníků ze zdravotnické školy, kteří již navštěvují klienty v LDN Carvac v rámci projektu „Bolest a moudrost".

Co je dále nového v našem Dobrovolnickém centru? Klikněte na pokračování článku!

Číst dál...

Dobrovolnické centrum

Během prázdnin naši stálí dobrovolníci dle svých časových možností pokračovali v pravidelných návštěvách v LDN Carvac a v DPS Dragounská. Naši noví dobrovolníci z řad studentů odjeli většinou na prázdniny, a tak se s nimi sejdeme znovu v září.

Číst dál...

Dobrovolnické centrum

Pár novinek z našeho dobrovolnického centra...

Více o Dobrovolnickém centru při FCH Cheb ZDE.

Číst dál...

Dobrovolnické centrum

Čtvrtek 1. 11. 2007 byl pro ředitele Farní charity Petra Hrušku a pro mě (Evu Kolafovou) perným dnem.

Číst dál...

Anička Hirtová převzala Křesadlo

Jedna z našich dlouhodobých dobrovolnic, paní Anna Hirtová, převzala v pátek 7. března 2008 na Hradě Lokti cenu Křesadlo 2007, ocenění pro "obyčejné lidi, které dělají neobyčejné věci".

Křesadlo 2007 - převzetí cen na Hradě Loket
Křesadlo jako ocenění dobrovolníků na hradě v Lokti převzali (zleva):
František Havinger, Anna Hirtová, Vladimír Král,
Hana Šimková, Markéta Gossová a Milan Prokeš
Převzato z fotogalerie DC Vlaštovka Karlovy Vary

Dále v článku uvádíme text nominace, ke stažení ZDE.

Fotogalerie z předávání Křesadla 2007 na Lokti: ZDE

Zprávy z jiných médií: Radniční listy (i s fotkami ZDE), Karlovarský Deník, Chebský Deník, Sokolovský Deník, MF Dnes, Hejtmanské listy a Český rozhlas

Viz také rozhovor s Aničkou Hirtovou Křesadlo 2007

Číst dál...

Dobrej den pro TS 2008

Všichni koledníci a vedoucí skupinek, kteří s námi letos koledovali při lednové Tříkrálové sbírce, jsou zváni na celodenní výpravu za zábavou a dobrodružstvím. Vyrazíme v sobotu 31. května 2008. Kam?

Číst dál...

Dobrovolnický den aneb Tři králové v létě

Dobrovolnické centrum ChebV sobotu 31. 5. 2008 jsme se sešli před osmou hodinou v Chebu u Elektry s koledníčky z Tříkrálové sbírky 2008, vedoucími skupinek, dobrovolnicemi z programu Bolest a moudrost a poutníky na Dny víry. Poutníci se vydali mikrobusem a my ostatní autobusem do Plzně. Děti se rozdělily do dvou družstev a po cestě hrály pod vedením Jirky Kolafy a našich šikovných dobrovolnic Kláry a Aničky různé hry, aby jim cesta lépe utekla.

Číst dál...

Stále hledáme

Naši senioři, nemocní a jiní potřební velmi oceňují návštěvy dobrovolníků, kteří za nimi docházejí. Tato setkání jsou často jediným světlým bodem v šedém běhu dní domova pro seniory či léčebny dlouhodobě nemocných.

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.