Novinky z Charity

Tříkrálová sbírka 2011 vynesla přes 140 tis. Kč

Více než 140 tis. Kč (138 119 Kč + 110 euro)

ts_2011_pocitani_02To je výsledek prvního sčítání obsahu 24 kasiček, do kterých letos koledovalo 20 většinou tří až čtyřčlenných skupin malých i velkých koledníků v rámci Tříkrálové sbírky 2011 na Chebsku (Cheb, D. Žandov, F. Lázně, Lipová, Komorní Dvůr). Výtěžek bude ještě jednou zkontrolování při vkládání na tříkrálový účet v České spořitelně a poté budou zveřejněny podrobné výsledky podle jednotlivých regionů a projektů, které budou sbírkou podpořeny (podrobnosti o záměrech na využití výtěžku spolu se stručným popisem průběhu sbírky najdete dále).

Děkujeme všem za jakýkoli příspěvek k této vydařené sbírkové akci a zveme 27. ledna od 17:00 hodin na faru na setkání koledníků s překvapením a dárkem pro všechny :-).

Letošní výsledek sice o 35 tis. zaostal za výsledkem předloňským (kdy 35 skupinek vybralo téměř 175 tis.), o 22 tis. však překonal výsledek loňský (kdy 26 skupinek vybralo přes 118 tis.) a stal se tak druhým nejlepším výsledkem v dosavadní historii Tříkrálové sbírky na Chebsku.

pdf  Tříkrálová sbírka 2011 - tisková zpráva - výsledky

Tady si můžete prohlédnout tříkrálovou fotogalerii:

Tříkrálová sbírka 2011 v obrazech

ts_2011_nedele_12

Tříkrálová sbírka v Chebu odstartovala v pondělí 3. ledna návštěvou jedné početné skupinky koledníků v Domově pro seniory v Dragounské ulici. Pokračovali jsme v úterý a ve středu koledováním po různých úřadech a obchodech a také jsme zavítali potěšit obyvatele Domova pro seniory na Spáleništi. Ve středu a ve čtvrtek vyrazili někteří koledníci do ulic Františkových Lázní a odpoledne si spolu s dalšími přišli na faru pro požehnání. Nejvíce koledníků bylo v ulicích Chebu, Františkových Lázní a Dolního Žandova v sobotu 8. 1., kdy na chebském náměstí starosta naléval tříkrálovou polévku. Některé skupiny se pak ještě i v neděli vypravily za nemocnými farníky a na závěr zkusily zahrát si na potulné zpěváky v Intersparu (viz foto vpravo).

ts_2011_namesti_33Co se týče nasměrování výtěžku sbírky, kromě podpory zahraničních i krajských humanitárních a sociálních projektů Diecézních charity Plzeň je opět 65% vykoledovaných peněz (tedy kolem 91 tis.) určeno na podporu charitativních projektů v Chebu: v našem případě půjde čtvrtina z tohoto podílu na zajištění služby Dobrovolnického centra při FCh Cheb, čtvrtina bude určena pro projekty pomoci lidem v nouzi Farní charity Cheb, čtvrtina na podporu sociálních služeb Diecézní charity Plzeň v Chebu pro lidi bez přístřeší Betlém a poslední čtvrtina pak půjde na podporu služby obecně prospěšné společnosti Útočiště, jejíž posláním je pomáhat překonávat nepříznivé životní situace v životě dětí, mladistvých a jejich rodin.

Foto: Sobotní Tříkrálové setkání na chebském náměstí

Petr Hruška