Kontaktní hodiny ve farním domě

Farní dům Cheb Ve farní kanceláři, knihovně a charitě, tj. ve farním domě, Kostelní nám. 15, Cheb, nás najdete takto:

Kontaktní místo Farnosti a Charity

Kontaktní místo Farnosti a Charity je společnou službou Řk farnosti Cheb a Farní charity Cheb, na kterou se můžete obracet s jakýmikoli dotazy či potřebami, které se nějak týkají nabídky těchto dvou organizací - tj. s čímkoli, co se nějak týká duchovního života člověka nebo pomoci v nouzi.

Kontaktní hodiny: pondělí + středa 9:00 - 12:00; 13:00 - 17:00

• Můžete použít též kontaktní formulář kontaktního místa.
  • Další kontakty na jednotlivé služby či spolupracující osoby najdete níže.

Farář Petr Hruška

Osobní či úřední kontakt s farářem (např. domluva přípravy na křest, na svatbu, na přijetí ostatních svátostí, domluva pohřebního obřadu, pastorační rozhovor, životní poradenství, duchovní doprovázení, svátost smíření apod.):

• Kontakt s farářem: Nejrychleji a nejsnadněji si domluvíte na osobní schůzku buďto mobilem nebo mailem. Vše potřebné najdete na zde: kontakt farář. Osobně je na faře obvykle zastihnete v pondělí či ve středu od 9 do 12 hodin, ale i tak je dobře se předem na schůzku domluvit mobilem či mailem.
  • Úterý - farářský "šábes": Protože sobota a neděle jsou pro faráře dni pracovní, farář se snaží odpočívat především v úterý a bude vám vděčný, když po něm tento den nic chtít nebudete. Pokud to ovšem nepůjde zařídit jinak a záležitost nesnese odkladu, samozřejmě se na něj obraťte i v úterý. Je pak vhodné jej opakovaně prozvánět, nebo poslat SMS zprávu.

Farní kancelář

Farní kancelář zajišťuje veškerou administrativu farnosti (např. vydávání úředních listin, výpisů z křestní či svatební matriky od roku 1950 výše, různé organizační záležitosti apod.):

• nejlepší je to zkusit každé pondělí a kažkou středu od 9:00 do 17:00 (zvoňte na Kontaktní místo Farnosti a Charity); více se dozvíte ZDE
  • můžete zkusit zazvonit nebo sem můžete telefonovat i mimo tyto hodiny, jen nemůžeme zaručit, že nevpadnete zrovna do nějakého chaosu nebo že zde nikoho nenajdete
  • vedoucí farní kanceláře Danou Vrbovou můžete zkusit dohonit i na jejím služebním mobilu, ale prosíme o respektování toho, že nemá 24 hodinovou pracovní dobu :-)
  • můžete také zkusit hlavní kontaktní formulář Řk farnosti Cheb

Farní knihovna

Farní knihovna se nachází v předsálí naší kanceláře a nabízí možnost zapůjčení si (případně i v omezeném rozsahu zakoupení) základní křesťanské literatury.

Otvírací hodiny a další podrobnosti najdete ZDE.

Případně použijte kontaktní formulář knihovny (viz "Další údaje").

Farní charita

Farní charita sídlí v prvním patře farního domu, kde má své kontaktní místo a kancelář dobrovolnického centra.

Kontaktní hodiny a další podrobnosti se dozvíte ZDE.

Můžete také použít kontaktní formulář charity (viz "Další údaje").

Dobrovolnické centrum

Dobrovolnické centrum je součástí naší farní charity a pro kontakt platí totéž co bylo zmíněno výše o charitě.

Můžete i zde použít kontaktní formulář dobrovolnického centra.

Farnost

Základní údaje o naší farnosti jako celku jsou vám k dispozici ZDE.

Těšíme se na viděnou, na váš telefonát či pár elektronických či papírových řádek!

Můžete použít kontaktní formulář farnosti.