Multimédia

Nahrávky kázání Školy lásky

Recording

AUDIONAHRÁVKY A PODKLADY KE ŠKOLE LÁSKY

  Co v archivu nahrávek a podkladů najdete?

  Rozhodli jsme se, že se pokusíme o to, aby se .mp3 nahrávka alespoň jednoho z našich tematických kázání uvádějícíích každou neděli do dalšího týdne Školy lásky vždy nejpozději v pondělí spolu s dalšími doplňujícími podklady objevila v rubrice dokumentů ke stažení nazvané Škola lásky: druhý semestr (klikni na odkaz a jsi tam!). Především zde najdete sešitek nazvaný pdf Škola lásky II: Ovoce Ducha - Osm tváří lásky , který vám poskytne inpspiraci k další práci s jednotlivými tématy nahraných kázání, která jsou pouhým úvodem do toho kterého tématu a tuto další samostatnou práci víceméně předpokládají.

  Protože jsme s nahráváním začali později, první části Školy lásky  jsme museli doplnit "studiově": šlo o nahrávky kázání z Popeleční středy (ÚVOD), z prvních tří postních nedělí (TRPĚLIVOST aneb Vytrvalá láska, LASKAVOST aneb Srdečná láska, SEBEOVLÁDÁNÍ aneb Svobodná láska) a středeční katecheze ze třetího postního týdne (SEBEOVLÁDÁNÍ - MAGDALÉNA). Sice těmto záznamům chybí autentická atmosféra bohoslužebného shromáždění, ale snad budou i tak trochu použitelné pro připomenutí si základních podnětů k danému týdnu. První živou nahrávkou je sestřih úvodů, čtení a kázání z večerní mše 3. neděle postní (SEBEOVLÁDÁNÍ).

   

  S řádným nahráváním všech tří nedělních kázání jsme začali na "neděli radosti" (4. neděle postní, tzv. Laetare) a pokračovali následující středu: nahrávky najdete zde: audio ranní mše 8:00 , audio rodinná mše 11:00 , audio večerní mše 18:00 , audio středeční mše 10:00 - všechny s tématem RADOST aneb Jásající láska.

  Poslední předvelikonoční téma MÍRNOST aneb Naslouchající láska je nejnověji zachycené pouze z dopolední audio rodinné mše v 11:00 a z audio večerní mše v 18:00 (ráno u Václava se nahrávání nějak zaseklo a nepodařilo se mi jej rozchodit), podrobněji rozvinuté pak je při audio středeční mši v 10:00 .

  V sobotu před Květnou nedělí přijela do Chebu skupina vedená P. Antonínem Příkazským, O.Carm., aby nám posloužila vedením rekolekce na téma vnitřní uzdravení a uvedla nás tak do tématu Svatého týdne ZRANĚNÍ LÁSKY. Tuto jejich službu můžete alespoň "zdálky" ochutnat zde: audio přednáška , audio adorace audio kázání při mši .

  Téma ZRANĚNÍ LÁSKY bylo pak dále rozvinuto na Květnou neděli: Z ranní liturgie u Františkánů a u sv. Václava je zachycen audio úvod při žehnání kočiček s navazujícím uvedením do tématu a pašijovými meditacemi před a po vlastním audio "scénickém čtení" pašijí (které si proto můžete poslechnou zvlášť). Z večerní liturgie je pak nahrán audio úvod do tématu Květné neděle a pašijové kázání , záznam rozjímání nad audio Ježíšovými blahoslavenstvími z pondělní kající bohoslužby a nahrávka kázání Petra Hrušky uvádějícího do srdce a praxe přímluvné modlitby za naše milované.

  Velikonoční Triduum pak nám krok za krokem odkrývalo PRAMENY LÁSKY, abychom mohli vstoutit do samotného srdce LÁSKY, kterou je Ježíš Kristus, a čerpat z něj vše, co potřebujeme k životu. Od Ježíšovy pokorné služby na Zelený čtvrtek jsme pak na Velký pátek putovali křížovou cestou "Osmi tváří Kristovy lásky" a naslouchali velkopátečním pašijím, spočinuli v tajemství tiché radosti Bílé soboty a nechali se prozářit Nocí Vzkříšení s obnovou křtu a vyznáním ochoty přivracet ke svým bližním všech "Osm tváří lásky", abychom pak mohli slavit plnost velikonoční radosti s Marií Magdalskou či ve světle Petrova osobního svědectví při mších na Boží hod. Téma pak bylo prakticky rozvedeno ve středeční katechezi o Božím slově a společné modlitbě.

  Po Velikonocích jsme se pustili do zbývajících tří druhů "ovoce Ducha". Nejprve jsme se o Druhé neděli velikonoční zabývali POKOJEM aneb Smiřující láskou (kázání z nedělní audio ranní mše v Aši , z rodinné audio jedenácté včetně aktivity pro děti, kázání z audio večerní mše a středeční prohlubující katecheze na téma audio Pět jazyků omluvy ), o Třetí neděli velikonoční DOBROTOU aneb Statečnou láskou (kázání z audio ranní mše,  kratší audio žandovské kázání, dětské aktivity a kázání pro rodiny na audio jedenácté a praktičtější uvedení do tématu ze středeční mše pdf Pachatelé dobra ) a na Čtvrtou neděli veliknoční jsme celý cyklus uzavřeli VĚRNOSTÍ aneb Spolehlivou láskou (kázání z audio ranní mše , kázání z audio večerní mše a středeční katecheze audio Šokující upřímnost ).

  ZÁVĚR celé školy lásky (točící se kolem témat LÁSKA JE NEDĚLITELNÁ aneb Anatomie lásky) je pak zachycen v nahrávkách kázání z 5. neděle velikonoční ( audio ranní mše , audio rodinná mše , audio večerní mše ) a ze středeční dopolední katecheze.

  Vše pohromadě pak najdete zde:

  KOMPLETNÍ ARCHIV AUDIONAHRÁVEK a podkladů

  Těšíme se na vaše komentáře a reakce!

  Agas

  Základní materiály Školy lásky:

  pdf Škola lásky II - základní informace (dvoustránkový přehled témat)
  pdf Výzva lásky - pracovní překlad (doplňková brožura pro manžele)

  Ukázkové kapitoly z knihy Láska jako životní styl
  Láska očima dětí

     Hlavní Menu

     Kontaktní místa Farnosti a Charity

     Kostelní nám. 188/15
     350 02 Cheb
     tel. +420 354 422 458

     po + st 9:00 - 17:00

     číslo účtu farnosti:
     781 704 309 / 0800
     číslo účtu farní charity:
     220 699 597 / 0300

     Kontaktní údaje farnosti
     Kontaktní údaje farní charity

     Kontakt na faráře

     úterý: volný den faráře
     Kontakty na farní tým
     Kontakt na farní penzion
     Další kontakty

     Kázání na Soundcloud

     Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
     Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.