Ekonomická rada farnosti

Poslání

Posláním Ekonomické rady farnosti (ERF) je především:

• kontrola: kontrolovat legálnost, efektivnost a hospodárnost ekonomiky farnosti
  • komunikace: zprostředkovávat uvnitř farnosti komunikaci ve věcech ekonomických
  • poradenství: případně pomoci poradním hlasem při závažných ekonomických rozhodnutích

Způsob práce

• Své poslání v oblasti kontroly ERF vykonává především připomínkováním farního rozpočtu a pololetní či roční účetní uzávěrky. K jejímu připomínkování jsou předloženy též všechny velké rozpočtové změny probíhající během roku.

• V oblasti komunikace a informovanosti ERF pomáhá vysvětlovat farníkům zveřejněné ekonomické informace.

• V oblasti poradenské je ERF přizvána k probíhajícím výběrovým řízením na zakázky zadávané farností, nebo radí jak nejhospodárněji nakládat s farními zdroji, či tvořit nové.

ERF se schází podle okolností, minimálně však 3x ročně (rozpočet, pololetní účetní uzávěrka, roční účetní uzávěrka).

Spolupráce s pastorační radou farnosti je zajištěna tím, že jednoho ze členů ekonomické rady volí pastorační rada ze svých vlastních členů.

Složení

Předseda: Petr Hruška

Delegát pastorační rady: Zdeňka Skubeničová

Ostatní členové: Karel Ježek, Jozef Kaščák

Dokumenty

ZDE si můžete stáhnout některé ekonomické dokumenty farnosti, ZDE pak dokumenty týkající se přímo práce ERF.