SVĚDECTVÍ aneb evangelizace a kultura

SVĚDECTVÍ evangelia či zprostředkovávání dialogu evangelia a dnešní kultury je třetím klíčovým rozměrem poslání farnosti (spolu se SLAVENÍM liturgie a diakonickou SLUŽBOU).

Jsme zde poslušni Ježíšova příkazu: „Jděte do celého světa a hlásejte evangelium" (Mk 16,15).

Smyslem této části našeho poslání je:

• členům farní obce vytvářet prostor pro čerpání ze zvěsti Kristova evangelia ve všech oblastech života (osobního, profesního i občanského), a vyzbrojovat je k tomu, aby mohli osobně i společně, citlivě, srozumitelně a situaci přiměřeně
  • všem lidem svědčit o daru Kristova života a o hodnotě, radosti, naději a spáse člověka a celého stvoření v Kristu.

V životě farnosti se tato část poslání realizuje především skrze:

Vnitřním předpokladem autentického SVĚDECTVÍ je pak především trvalý růst farní obce ke SVATOSTI.