SPOLUPRÁCE aneb služby a dary

Rozvinutí vzájemné SPOLUPRÁCE na základě jedinečných obdarování a schopností každého je druhou nezbytnou charakteristikou vnitřního života farní obce (spolu s prohlubováním SPOLEČENSTVÍ a růstem ke SVATOSTI).

Jsme zde poslušni Kristova příkazu: „Kdo je z vás největší, bude vaším služebníkem" (Mt 23,11).

Tato charakteristika farní obce znamená především toto:

• členové farní obce se snaží (především skrze rozmanitost pastoračních služeb a rolí na základě povolání, darů a schopností každého) mezi sebou SPOLUPRACOVAT NA ŽIVOTĚ v těle Kristově
  • a i s dalšími zájemci spolupracují na společném dobru a na základě rozvinutí jejich vlastních obdarování a poslání.

V životě farnosti se tato část poslání realizuje především skrze:

SPOLUPRÁCE uvnitř farní obce i s dalšími organizacemi přirozeně ústí především do diakonické SLUŽBY a solidarity farnosti s trpícími a potřebnými.