Kronika

Kronika chebské farnosti 845 - 2018

Farní kronika ChebProvázet k smrti, co život otvírá

Žít s těmi zde a s těmi tam,
být láskou dnešku, zítřku nadějí.
Žít tím, co žije.
A to, co umírá, provázet k smrti,
co život otvírá.

„Pamatuj, že jsi byl otrokem v egyptské zemi a že tě Hospodin, tvůj Bůh, vykoupil“ (Dt 15,15; srov. 5,15; 24,18; 24,22).

K identitě Božího lidu vždy patřila „vzpomínka“ (která v přítomnosti činila živou minulost) na nezaslouženost vyvolení a vykoupení Bohem uprostřed hříšné i slavné historie Izraele. Proto k vědomí identity naší farnosti patří také vědomí, odkud přicházíme, uvědomění si alespoň těch nejzřetelnějších pozitivních i negativních stop, které jsou často ještě i dnes patrné na vrásčité a přesto stále mladé tváři naší farnosti, připomenutí si Boží věrnosti na všech těchto cestách a vnímání výzev k případné změně směru, smýšlení či konání, pokud jsme se ocitli v nějakých slepých uličkách. K tomu všemu má (kromě jiného) sloužit i farní kronika, která je vám v anonymizované verzi k dispozici na www.kronika.farnostcheb.cz a v plné verzi je vám k dispozici ve farní kanceláři

Farní kronika je stále živým dokumentem otevřeným dalšímu průběžnému doplňování, aniž by si kladla nárok na kompletnost v ní zachycených událostí a na jedinou správnost s těmito informacemi někdy spojených interpretací a pokusů o nalezení souvislostí. Každý její čtenář, zvláště pokud je součástí společenství chebské katolické farnosti, je proto zván účastnit se aktivně na dalším dotváření tohoto společného dokumentu zachycujícího naši společnou paměť.

  • Poslední verze farní kroniky je k dispozici na www.kronika.farnostcheb.cz.
  • Návrhy na doplnění či opravy farní kroniky zasílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

13. ledna 2019, na Svátek Křtu Páně
Petr Hruška, farář

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.