RADA dobrovolnických center regionu Severozápad

RADA vznikla v únoru 2007 z iniciativy vedoucí Dobrovolnického centra Ústí nad Labem Lenky Černé a během roku 2007 se jejími členy stalo sedm dobrovolnických center či organizací pracujících s dobrovolníky z celého Podkrušnohoří, kteří se scházejí šestkrát do roka na celý den ke společné práci na rozvíjení této sítě.

Posláním RADY je rozvíjet dobrovolnictví v regionu Ústeckého a Karlovarského kraje, spravovat síť partnerských dobrovolnických center a organizací, které s dobrovolníky spolupracují, informovat a motivovat veřejnost k dobrovolnické činnosti a systematicky posilovat prestiž dobrovolnictví a dobrovolníků v regionu.

Cílem RADY je vytvořit vzájemně prospěšně informační a vzdělávací prostředí v oblasti rozvoje metod práce v dobrovolnických programech a projektech.