Novinky z dobrovolnického centra

Studijní materiály Školy sv. Anežky

Na stránkách našeho dobrovolnického centra přibyla pod odkazem Dokumenty sekce Studijní materiály, kde najdete zatím asi deset různých přednášek, skript či prezentací určených k prohloubení dobrovolnické služby starým a nemocným.

Kromě několika velmi čtivých a praktických textů P. Aleše Opatrného (nejen reflektujících různé dimenze života nemocného člověka včetně dimenze spirituální, ale také nabízejících mnoho praktických rad např. pro vedení pomáhajícího rozhovoru s nemocným) zde najdete i např. prezentaci Alžběty Mišoňové Na cestách domů z její chebské přednášky nebo prezentaci Lenky Brodské Komunikace zaměřené na komunikaci v nestandardních situacích nebo článek MUDr. Marie Svatošové o hospicové péči.

Dobrovolníci zapojení v programu "Bolest a moudrost" si zde navíc mohou stáhnout stručný přehled zásad pro chování dobrovolníka v různých krizových situacích (Co dělat když... aneb Jak neztratit hlavu v kritických situacích).

Petr Hruška

PS: Na stránkách (ZDE) také přibyly některé koncepční materiály popisující jednotlivé programy a projekty dobrovolnického centra.

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.